• 1
  • 2
  • 3

Dostála i Fuksu v Račicích čeká šest disciplín

Celkem šest disciplín si na reprezentačních testech ozkouší kajakář Josef Dostál. Trojnásobný olympijský medailista se stejně jako jeho deblový parťák Radek Šlouf postaví na start všech individuálních tratí a kilometr, pětistovku i dvoustovku pojedou také společně. Stejná porce závodů čeká také kanoisty Martina a Petra Fuksovi. Nejdelší distance jsou v Račicích na programu v pátek, pětistovky v sobotu a sprinty v neděli. Startovní listiny a výsledky najdete ZDE.

„Jsem zvědav na výkony reprezentantů v závodě, už se těším na atmosféru soutěže. Přestože se nejede o žádné tituly ani nominace, domácí špička se o víkendu poměří kompletní ve všech disciplínách, což nebývá zvykem. Běžně se většina závodníků zaměřuje jen na své hlavní disciplíny,” uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Mezi kajakáři nechybí ani medailisté z velkých akcí z posledních let Daniel Havel, Lukáš Trefil nebo Jakub Špicar. Na kratších tratích se představí také Jakub Zavřel. V souboji deblkanoí se bratrům Fuksovým postaví dvojice Antonín Hrabal a Jiří Zalubil. Dvojnásobný olympionik Filip Dvořák zaklekne na delších tratích do lodi společně s medailistou z juniorských kategorií Jiřím Minaříkem.

V programu je pro dospělé i juniorské závodníky skoro stovka jízd. Závodní náležitosti jako pokyny startéra nebo vážení lodí na prvním měření sil v této sezoně chybět nebudou, zato vyhlašování vítězů tentokrát ano. To přijde až na mistrovství republiky na přelomu července a srpna.

„Podle projevů v přípravě jsou na tom všichni klíčoví závodníci velmi dobře, takže se můžeme těšit na zajímavé výkony a souboje. A doufám, že se uskuteční připravované mezinárodní akce, tedy Světový pohár a mistrovství světa na konci září v Szegedu, aby reprezentanti měli i další a vyšší cíle. Nejdůležitější jsou samozřejmě olympijská dokvalifikace a letní olympijské hry v příštím roce, nicméně alespoň nějaké mezinárodní porovnání v roce 2020 by bylo letos více než vhodné, hlavně pro nezkušené mladší sportovce. Nezávodit od léta 2019 do jara 2021 na mezinárodním poli by nebylo dobré,“ dodal reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Startovní listiny a výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00