• 1
  • 2
  • 3

Dostál, Špicar i deblkajak Havel, Štěrba jsou v Montemoru ve finále

5Dva čeští kajakáři pojedou v sobotu finále Světového poháru v portugalském Montemoru. Vedle vicemistra světa Josefa Dostála odstartuje v dráze číslo sedm Jakub Špicar. O medaile budou závodit také Daniel Havel a Jan Štěrba v deblkajaku. Odpoledne je pak společně s Lukášem Trefilem a Josefem Dostálem čeká boj o postup do finále se čtyřkajakem.

Mistr světa z roku 2014 Josef Dostál, který vyhrál předchozí závod Světového poháru v Račicích, zvítězil v Montemoru v dopolední rozjížďce a postoupil přímo do sobotního finále (12.46). Medailista z mistrovství světa i Evropy do 23 let Jakub Špicar pak vyhrál semifinále rozdílem 76 tisícin sekundy před Polákem Rosolskim, a tak nastoupí do finále hned vedle Dostála, který pojede v dráze číslo šest.

Bronzoví medailisté z mistrovství Evropy Daniel Havel a Jan Štěrba na deblkajaku vyhráli semifinále rozdílem desetiny sekundy před domácí posádkou Silva, Ribeiro a ve 13:35 pojedou o medaile. V sobotu vstoupí do závodů také kajakář Filip Šváb na dvoustovce. Kajakář Jakub Špicar pojede ještě pětistovku.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Záznam pátečního dopoledního programu SP v Montemoru je ZDE, odpolední vysílání pak ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00