• 1
  • 2
  • 3

Deblkanoisté si odpočinuli v horách a těší se na závěrečnou přípravu na mistrovství světa

C2 ME_fotomalyKrátký odpočinek ve vysoké nadmořské výšce si v průběhu sezony dopřáli deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Pobyt ve Švýcarsku s nimi absolvoval také Lukáš Trefil, člen úspěšného čtyřkajaku. „Strávili jsme čtyři dny ve třech tisících metrech, což má význam kvůli odpočinku uprostřed sezony a navíc to nastartuje proces tvorby červených krvinek,“ popisoval Jaroslav Radoň.

Počasí sice v oblasti Diavolezza kanoistům tolik nepřálo, přesto vyráželi na túry. „Nejsou nijak dlouhé, bereme to spíš na čas, jdeme v pohodě tak dvě hodiny. Bohužel letos byl trochu horší počasí, takže jsme tolikrát ven nešli, ale účel to splnilo. Odpočinuli jsme si a teď máme dost chuť do závěrečné přípravy,“ dodal háček deblkanoe.

Ve volném čase sledovali kanoisté filmy, vyrazili do Livigna a taky hráli mariáš. „Ten umí hlavně Lukáš Trefil. Takže vyhrával on,“ řekl Jaroslav Radoň.

Po návratu z hor čekal deblkanoisty sedmidenní individuální trénink, po kterém mají v plánu přípravu v Praze a následně v Nymburce. „Tam nás čeká znovu spíš objemově zaměřené soustředění.“

Před světovým šampionátem v Miláně, který je zároveň olympijskou kvalifikací, se bude šestá posádka z olympijského kilometru na Evropských hrách připravovat v Račicích. „Chtěli jsme jet do Mnichova, kde je bohužel plno. I když se to v Račicích někdy táhne, tak přeci jen dráha i všechno ostatní je tam ideální pro náš trénink. Je to osvědčená destinace blízko Prahy, kdyby byl nedej bože nějaký průšvih s nemocí. Volili jsme jistotu,“ řekl Radoň.

Na světovém šampionátu v Miláně sice tak ideální podmínky jako v Račicích nebudou, protože na závodišti chybí vratný kanál, takže se tvoří vlny. „Ale nemá cenu se na to připravovat specificky. Chce to nebrečet a ve vlnách jezdit. Za ta léta jsme zjistili, že buď to umíš, nebo ne,“ dodal Jaroslav Radoň.

Autor fotografie: FOTO MALÝ

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00