• 1
  • 2
  • 3

Čeští kanoisté získali v Račicích zatím tři medaile, deblkanoisté pokračují na stříbné vlně, bronz mají Fuksa i čtyřkanoe

Tři medaile získali čeští rychlostní kanoisté v prvním finálovém bloku na Světovém poháru v Račicích. LOGOracice2014Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip. Čeští kanoisté získali v Račicích zatím tři medaile, deblkanoisté pokračují na stříbné vlně, bronz mají Fuksa i čtyřkanoe. Dvořák pokračovali v závodě na 1000 metrů na stříbrné vlně z milánského prvního dílu. Mírně nachlazený Martin Fuksa získal na olympijském kilometru bronz. Třetí místo dobyla také čtyřkanoe ve složení Lukáš Koranda, Lukáš Hájek, Tomáš Janda a Radek Miškovský. Kajakář Josef Dostál se radoval ze čtvrtého místa. A pátí skončili na deblkajaku Jakub Adam a Lukáš Trefil.

 

Třetí stříbro v řadě ze závodů Světového poháru získali deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Na kilometru předčili českou loď se lvem na přídi pouze Němci Oelze a Verch. „Ukázalo se, že byli doopravdy hodně silní," říkal Jaroslav Radoň a Filip Dvořák dodával: „Zajeli jsme naše maximum, na německou posádku to dneska prostě nebylo. Doufám, že to dopadne příště. Oni nám to trochu vrátili z loňského Duisburgu, kde jsme je předjeli na mistrovství světa."
Radoň a Dvořák byli druzí o necelou vteřinu. „Měli jsme skvělý závěr, ale protivítr byl hodně silný. Na začátek sezony to byla výborná jízda," říkal Radoň, který se pak společně s parťákem zdravil – už s medailemi na krku – s řadou přátel a známých.
Ti gratulovali také Martinu Fuksovi, který na kilometru vybojoval bronz za olympijským vítězem Sebastianem Brendelem a kanadskou hvězdou Markem Oldershawem.
„Škoda, že mi foukalo ve finiši zleva, mám to z ruky, ale jsem rád, že to dopadlo na třetí místo. Mám radost, že jsem získal medaili před domácím publikem. Měl jsem v koutku mysli, že bych chtěl jakoukoli. Jsem tu s nejlepšími, dojel jsem na třetí místě, to je parádní," řekl dvojnásobný mistr Evropy. „Těším se na pětistovku, zase budu chtít co nejlepší výsledek, doufám, že to znovu cinkne. Nejcennější kov by byl nejlepší."
Bronz získala díky finiši také čtyřkanoe ve složení Lukáš Koranda, Lukáš Hájek, Tomáš Janda a Radek Miškovský, která měla jen pár příležitostí sladit se před finále. „Ze začátku jsme měli trochu problém, že jsme se nemohli úplně shodnout a najít správný rytmus, na pětistovce jsme se ale chytli a pak už to bylo jen lepší a lepší. Pak jsme dávali asi pět finišů a vyšlo to," popisoval Lukáš Koranda.
Necelá vteřina dělila od bronzu na kilometru kajakáře Josefa Dostála, který však měl radost i ze čtvrtého místa. „Jsem hotovej. Na medaili jsem si nevěřil. Řekl jsem si, že pojedu lehce zadrženě jako v pátek, protože začal foukat vítr. Na začátku jsem si lehce zvolnil, což se mi vyplatilo do posledních dvě stě padesáti metrů, kdy jsem nakonec přefinišoval Australana, který byl celou dobu přede mnou," řekl Dostál, jenž si z kilometrových závodů odváží šrámy. „Když už nemůžu, koušu se do tváří."
Mistr světa mezi juniory i do 23 let dojel zhruba 3 vteřiny za vítězným Němcem Hoffem, který měl v protivětru výhodnou devátou dráhu. Druhý byl Dán Holten Poulsen, třetí Portugalec Pimenta.
Jelikož bronzový čtyřkajak z olympiády v Račicích nestartuje kvůli zranění Daniela Havla, jeho členové se rozložili do jiných posádek. A Lukáš Trefil s háčkem Jakubem Adamem dojel na deblkajaku pátý.
„Jeli jsme super, ale máme místy rezervy. Před třístovkou nám spadlo tempo, ale to jsem pak zvedli. Taky se tu trochu potýkám s virózou, bolí mě v krku, takže jsem na začátku trochu pokašlával. Jeli jsme, na co jsme měli," hodnotil Lukáš Trefil.


Kompletní výsledky najdete zde: http://www.sportis.cz/csv.php?id=1451&co=startovka

TEXT BARBORA ŽEHANOVÁ, FOTO IVANA ROHÁČKOVÁ

deblkanoe super

 


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00