• 1
  • 2
  • 3

První den mistrovství Evropy juniorů a do 23 let přinesl osm postupů do finále

P1060751Osm přímých postupů do finále vybojovali rychlostní kanoisté během prvního dne mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v italském Auronzu. Sedmkrát postoupili do boje o medaile juniorské posádky, osmé finálové místo patří deblkajaku do 23 let na kilometru. Šampionát pokračuje v pátek semifinálovými jízdami na kilometru a pětistovce a rozjížďkami na dvoustovce.

O další medaili z juniorského šampionátu může bojovat kajakářka Sofie Kinclová, která si zajistila přímý postup na kilometru z druhého místa v rozjížďce. Společně se Štěpánkou Sobíškovou, Kateřinou Zárubovou a Barborou Galádovou zajely na čtyřkajaku nejrychlejší čas v rozjížďkách a v neděli je čeká finále. Sobíšková s Galádovou také vyhrály rozjížďku na deblkajaku na pětistovce. Mezi juniorkami uspěla také kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce.

Kanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil si druhým místem vybojovali přímý postup na deblkanoi na kilometru, na poloviční trati pak dojeli třetí ve čtyřkanoi s Martinem Večerkou a Vojtěchem Nováčkem. V sobotu pojedou finále na deblkajaku na kilometru kajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel, vítězní ve své rozjížďce. V kategorii do 23 let si ve stejné disciplíně zajistili finálové místo Vojtěch Procházka a Jakub Stejskal.

Šanci na postup ze semifinále si zajistilo dalších dvanáct posádek, z toho sedm v kategorii do 23 let.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Více fotografií najdete na Facebooku rychlostní kanoistiky.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00