• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Fuksa triumfoval na exhibičních závodech v Číně i Rusku

Screenshot 2018 09 23 19.03.19Poslední dva závody v sezoně vyhrál kanoista Martin Fuksa. Mezinárodní kanoistická federace ICF připravila nový formát v čínském Lin-i, kde se závodilo na šestistovce, a v ruském Barnaul, kde se jely individuální závody na 350 metrů a nechybělo ani klání smíšených posádek na stovce. Obě soutěže nabídly nejlepším závodníkům také zajímavé odměny.

Fuksa vyhrál individuální závody v Pre Super Cupu v Číně i při Superpoháru na Sibiři, kde předčil Poláka Tomasze Kaczora i domácího Kirilla Šamšurina. „Tři sta padesát metrů je pro mě dobrá vzdálenost,“ řekl Fuksa na stránkáczh ICF. „Tohle byla asi moje nejlepší sezona. Teď se těším na dovolenou, odpočinek a na přípravu na příští rok, který bude velmi důležitý. Ale užívám si to, mám kanoistiku rád,“ řekl Fuksa.

Oba závody absolvovala také kanoistka Jana Ježová. V Rusku si zazávodila ve smíšené deblkanoi s Artemem Kozyrem, letošním mistrem světa na dvoustovce. Skončili pátí, od boje o medaile je dělilo jen několik centimetrů. „V závodech jsem se cítila jako s turbem v zádech,“ popisovala Jana Ježová.

Na semifinálové a finálové závody z Barnaulu se můžete podívat ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika