• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Fuksa i kajakář Dostál pojedou v Duisburgu finále na kilometru

Duisburg Mata semi kilakOba vyhráli rozjížďku i semifinále. Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál tak v sobotu v rozmezí deseti minut pojedou na Světovém poháru v Duisburgu finále na olympijském kilometru. Dostál byl navíc také druhý v rozjížďce na deblkajaku s Radkem Šloufem. Stejně jako dvojici juniorských medailistů Vilém Kukačka, Jan Vorel je čeká v této olympijské disciplíně semifinále.

Kanoista Martin Fuksa, stříbrný z předchozího Světového poháru v Poznani, se ve finále utká se silnou konkurencí včetně Němce Sebastiana Brendela, Brazilce Isaquiase Queiroze Dos Santose nebo Poláka Tomasze Kaczora. Domácí hvězdu Brendela předčil v rozjížďce. V semifinále pak odrazil jak Poláka, tak Francouze Adriena Barta. „Semifinále bylo na postup v každém případě, ale chtěl jsem ukázat nějakou svou hrdost a prostě vyhrát, takže jsem musel maličko jet. Ale zbyly mi nějaké síly, které vypotřebuji až v sobotu ve finále,“ řekl Martin Fuksa.

thumb Duisburg Pepa SF fkilakKajakáře Josefa Dostála, v Poznani na kilometru bronzového, ve finále znovu čeká souboj s mistrem světa Fernandem Pimentou z Portugalska. Dostál vyhrál jak rozjížďku, tak semifinále, v němž předčil Maďara Bálinta Kopasze a Australana Thomase Greena.

„Musím říct, že letos v Německu mám dost smůlu na rozlosování, protože rozjížďku jsem měl vyloženě nejtěžší, takže se nedala jet vlažně. Semifinále to samé,“ líčil Josef Dostál. „V něm se mi povedl start, vyjel jsem dobře. Měl jsem taktiku, že pojedu vedle Bálinta Kopásze, který má rychlou první polovinu závodu. Ale to se moc nepovedlo, protože jsem jel před ním. Přešel jsem si do svého pohodového tempa a chvilkami jsem si zpomaloval, abych jim moc neujížděl, aby zbyly síly. Pak mě jak Thomas Green, tak Bálint překvapili ve finiši, kdy tam oba dva vystřelili a já jsem ještě musel zrychlovat, abych si udržel přední pozici.“

thumb Duisburg pepa ventil heatTěsně před koncem závodního dne ještě dojel druhý na deblkajaku s Radkem Šloufem v rozjížďce na kilometrové trati, kterou vyhráli Němci Tobias-Pascal Schultz a Felix Frank. V předchozí jízdě si pátým místem vybojovali semifinále také Vilém Kukačka s Janem Vorlem. Ti už během dopoledního programu postoupili do semifinále na poloviční trati, stejně jako další závodníci úspěšní v juniorské kategorii – Ondřej Mašek s Martinem Sobíškem.

Kajakář Jan Štěrba vybojoval na pětistovce finále B, které na kilometru žen pojede kajakářka Barbora Betlachová. Finále B čeká na kilometru také kanoistu Tomáše Jandu, který zároveň společně s Filipem Dvořákem postoupil do semifinále na deblkanoi na pětistovce.

Kanoistka Jana Ježová byla v rozjížďce na dvoustovce čtvrtá a postoupila do sobotního semifinále. To ji čeká i na pětistovce na deblkanoi s Lenkou Jandovou.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Přenosy závodů lze sledovat na webu Mezinárodní kanoistické federace.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00