• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Fuksa byl v Poznani na kilometru druhý, kajakář Dostál dojel třetí

Poznan MF NebojsaMedailově zahájili závody Světového poháru kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál. Loňský nejlepší kanoista seriálu byl ve větrné Poznani na kilometru druhý za Kubáncem Pelierem Cordovou. Trojnásobný olympijský medailista Dostál projel cílem třetí za světovým šampionem Pimentou a Bělorusem Jurenjou. Ve čtyřkajaku s Danielem Havlem, Jakubem Zavřelem a Jakubem Špicarem pak vpodvečer vyhrál semifinále a o další medaili tak bude s parťáky bojovat v nedělním finále na olympijské pětistovce.

Stříbrný medailista z mistrovství světa na kilometrové trati Martin Fuksa startoval v dráze číslo devět a všechny soupeře měl po levé ruce. Souboj o medaile sváděl se závodníky na druhé straně dráhy – vítězným Kubáncem José Ramonem Pelierem Cordovou a třetím Polákem Tomaszem Kaczorem. Čtvrtý dojel německý šampion Sebastian Brendel.

thumb Poznan MF Nina„Když jsem byl v semifinále třetí, trochu mi to shodilo sebevědomí. Ale věděl jsem, že jsem do toho nedal všechno a že ve finále musím podat lepší výkon. Že musím vypálit hned od začátku s ostatními, aby mi neujeli,“ popisoval Martin Fuksa.

Vzhledem k výsledku v semifinále startoval nezvykle v deváté dráze. „Tak jsem si řekl, že si pojedu svůj závod. Kilák jako na tréninku. Uklidnil jsem se. To mi dost pomohlo. Projel jsem cílem a byl jsem spokojený. Ani jsem nevěděl, kolikátý jsem byl. Až pak jsem slyšel, že druhý. Jsem moc rád, že jsem udělal výsledek v podmínkách, které tady panují,“ dodal Fuksa. Vítězného Kubánce Cordovu zná spíš z posádky deblkanoe. „Jako singlíře jsem Kubánce nikdy moc nevnímal. Je mu teprve osmnáct, to je slušné. Nemám rád, když mě porážejí mladší,“ dodal Fuksa se smíchem.

thumb Poznan JD NebojsaV závodě kajakářů na kilometru odjížděl soupeřům světový šampion Fernando Pimenta, který uhájil vítězství před Bělorusem Alehem Jurenjou. Josef Dostál projel cílem třetí. „Dnešní závod byl dost těžký z hlediska podmínek. Hodně foukal vítr a na startu jsme chytli asi třikrát vlny od motorového člunu, takže jsem si vůbec nedokázal najít pohodu v záběru. Asi kvůli tomu jsem ztratil hodně na začátku,“ popisoval bronzový medailista na této trati z loňského mistrovství světa. „Ale nakonec jsem s celým závodem a třetím místem spokojený. Trenér tedy určitě není, budeme to muset v klidu probrat a na příští víkend do Duisburgu budu muset výkon trochu zlepšit. Doufám, že to bylo jen těmi podmínkami, a ne mnou.“

Kajakářka Anna Kožíšková byla šestá ve finále na kilometrové trati. Kajakář Radek Šlouf, stejně jako Lukáš Nepraš s Lukášem Trefilem na deblkajaku a Filip Dvořák s Tomášem Jandou na deblkanoi, dojeli na pětistovce devátí. Kanoistka Jana Ježová vyhrála na dvoustovce finále B. Kajakář Filip Šváb byl na nejkratší trati devátý ve finále C.

Kajakáři Tomáš Veselý s Radkem Šloufem pojedou v neděli na deblu na kilometrové trati finále B. To čeká také kanoistky Lenku Jandovou s Janou Ježovou na pětistovce.

Kompletní výsledky najdete ZDE, závody můžete sledovat ZDE.

Foto: Nebojša Radović / Serbian Canoe Federation a Nina Jelenc

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00