• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Dvořák a čtyřkanoe získali na akademickém mistrovství světa dvě druhá místa

filip dvorak_ams2Dvě druhá místa si připsala zatím česká výprava na akademickém mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Na singlkanoi na kilometrové trati získal stříbro Filip Dvořák. Druhé místo na téže distanci vyjeli v portugalském Montemoru i Jan Dlouhý, Petr Mára, Ivan Procházka a Václav Dubský na čtyřkanoi.

„Je to fajn. Je vidět, že si sem lidi přijeli zazávodit hlavně pro radost a pro zábavu, není tu přehnaná nervozita. Atmosféra je víc uvolněná, což je osvěžující po nervech, které jsme prožívali na jaře,“ řekl Filip Dvořák, který v květnu s Jaroslavem Radoněm uspěl na deblkanoi v olympijské dokvalifikaci.

Po dlouhých týdnech tréninku a vypjatých závodech v Duisburgu si dopřál pár dní úplného volna. „Pak jsme se pustili do objemovějšího tréninku, který normálně míváme z jara – najíždění více kilometrů, víc do vytrvalosti, ale rychlejší. Chce to ještě oživit sílu v posilovně i víc zaběháme. Já jsem z toho systému teď na týden vypadl, protože jsem si chtěl zazávodit. Od pondělí ale jedeme na soustředění do Nymburka. Tyhle závody jsou zpestření,“ dodal Dvořák.

V Montemoru dojel druhý za polským kanoistou Vincentem Slominskim. „Škoda, že jsme měli dráhy tak daleko od sebe a nebyli jsme víc v kontaktu. Na singlu moc nezávodím. Dá se říct, že jsem obhájil pozici z roku 2010, kdy jsem byl taky druhý za jiným polským závodníkem, Tomaszem Kaczorem,“ dodal Dvořák, jehož v pátek ještě čeká závod na poloviční trati.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00