• 1
  • 2
  • 3

Kajakáři Špicar s Havlem pokračují v bronzové šňůře

szeged K2 medaileNa posledním závodě minulé sezony – mistrovství světa v Račicích – získali Jakub Špicar a Daniel Havel na deblkajaku bronz. Jak předchozí mezinárodní sezonu skončili, tak tu letošní začali. Na Světovém poháru v Szegedu si na kilometrové trati dojeli pro třetí místo. „Je to pro nás příjemný vstup do sezony, potvrzení výkonnosti z loňska i toho, že zase máme na medailová umístění,“ řekl háček posádky Jakub Špicar.

Zatímco v minulosti byl na kláních Světového poháru finálovým závodům vyhražený až víkend, tentokrát se některé disciplíny konaly od rozjížděk až po finále v jediný den. Což je zejména na kilometru pro závodníky pořádný zápřah.

„Mít všechny jízdy v jeden den bylo silově dost náročné. Jsem moc rád, že se nám to povedlo, protože jsem úplně nevěřil, že nám tenhle model závodu bude sedět. Ale ukázali jsme, že jsme vytrvalí a že v nás něco bude, a zvládli jsme to na výbornou,“ dodával Daniel Havel.

szeged K2 vodaBěhem dlouhého dne s nabitým programem neměli parťáci z deblkajaku ani šanci poobědvat. „Dali jsme si jen lehkou sváču, aby se nám pak v závodě nedělalo zle,“ říkal Havel. Špicar dodával: „Jinak jsem odpočívali, leželi, bavili se a snažili se namotivovat na finále, které přijde.“ V něm jasně vyhráli loňští mistři světa Tomičevič a Zorič ze Srbska. Český deblkajak pak byl třetí o tři desetiny za Španěly Peňou a Cubelosem.

O víkendu čeká Špicara s Havlem souboj čtyřkajaků na pětistovce v posádce společně s Jakubem Zavřelem a Radkem Šloufem. „Je vidět, že výkonnost máme vysokou. Doufám, že to Kubu s Radkem namotivuje, že budou taky chtít medaili a že se o to pořádně porveme,“ řekl Havel.

Kožíšková si zbytečně polevila

Ještě o jeden závod pernější program měla kajakářka Anna Kožíšková, která ráno začala rozjížďkou na pětistovce a pak ji čekaly tři závody na kilometru. Ve finále jela mezi prvními, ale skončila šestá. „Prvních čtyři sta nebo pět set metrů jsem jela mezi nejlepšími, ale pak jsem si povolila. Přitom to bylo zbytečné, síly jsem měla dost. I když ke konci jsem se zase vzpamatovala a přidala jsem, už to bylo pozdě. Možná to bylo tím, že jsem jela ve druhé dráze a neměla kontakt s ostatními. A možná tím, že jsem se bála, co se mnou udělá jen krátká pauza mezi semifinále a finále,“ popisovala Kožíšková. Sofie Kinclová dojela ve finále B pátá.

Finále pojedou i mladí sprinteři

Hned první českou rozjížďku na Světovém poháru v Szegedu proměnili v účast v sobotním finále Martin Seidl a Ondřej Bišický v kategorii deblkajaků na dvoustovce. „Spoléhali jsme na to, že se takhle brzy ráno před závodem nikdo nepůjde rozjet. My jsme šli. Vstávali jsme kvůli tomu v půl šesté ráno, ale vyplatilo se to, protože jet dvoustovku naplno v osm hodin ráno není zrovna ono. I když to je pro všechny stejné. Ale jsme naprosto spokojení a v sobotu nemusíme vstávat brzy. Aspoň pořádně zregenerujeme. Každá předjetá loď ve finále bude úspěch,“ uvedl Martin Seidl.

Všechny ostatní závodníky čekají vzhledem k množství startujících lodí semifinále. Kanoista Martin Fuksa s přehledem vyhrál svou rozjížďku na kilometru, s klidem postoupil na téže trati také Tomáš Janda. Semifinále pojedou i Lukáš Trefil a Lukáš Nepraš na deblkajaku na pětistovce a na stejné trati na singlkajaku Jan Štěrba, který byl v rozjížďce druhý.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00