• 1
  • 2
  • 3

Kajakář Josef Dostál završil první nominační závody třemi vítězstvími

NZ Pepa petikilakNa dvoustovce, v deblkajaku na pětistovce s Radkem Šloufem a také na závěrečné pětikilometrové trati slavil kajakář Josef Dostál vítězství v průběhu posledního dne prvních nominačních závodů. Na sprinterské trati triumfovali také Martin Fuksa a kajakářka Štěpánka Sobíšková.

 

Na nejkratší závodní trati vyhrál Josef Dostál před Jakubem Zavřelem a Filipem Švábem. „Start byl neobvykle rychlý. Povely byly úplně jiné než v předchozích jízdách, takže mě start zaskočil a nepovedl se mi tak jako loni. Ale protivítr pro mě byl velkou výhodou, protože se ten závod o vteřinku nebo dvě protáhnul a já jsem právě v těch posledních metrech klukům ujel nejvíc,“ líčil Dostál.

Na deblkajaku na pětistovce vyhrál s Radkem Šloufem před Lukášem Trefilem s Lukášem Neprašem a před dvojicí Vilém Kukačka, Jan Vorel. Na pětikilometrové trati zvítězil před Pavlem Davídkem a Jakubem Adamem.

Kanoista Martin Fuksa triumfoval i na nejkratší sprinterské trati před Danem Drahokoupilem, který pak s jeho mladším bratrem Petrem zvítězil na stejné trati na deblkanoi, a třetím Filipem Dvořákem. „Štve mě, že poslední roky při nominačních závodech furt fouká proti, už si nepamatuju, kdy jsem si naposledy zajel hezký čas, abych z toho měl dobrý pocit. To, že vyhraju, je samozřejmě super, ale ještě bych si chtěl před sezonou zajet dobrý čas,“ řekl Martin Fuksa. „Ale abych to shrnul, čtyři vítězství ze čtyř závodů jsou skvělá a doufám, že to tak bude pokračovat.“

NZ SobiskovaDvoustovku mezi kajakářkami vyhrála Štěpánka Sobíšková před Anežkou Paloudovou a Barborou Dimovovou. „V tomhle proťáku byla dvoustovka docela dlouhá, ale jelo se mi hezky. Ve všech závodech se mi povedly starty, takže si myslím, že jsem na tom hodně vydělala. A jsem ráda, že to na dvoustovku konečně vyšlo,“ řekla juniorka Sobíšková, která společně s Barborou Galádová zvítězila i na deblkajaku.

Kanoistky Lenka Jandová s Janou Ježovou ovládly po dvoustovce tradičně na závod na deblkanoi i na pětistovce. Ježová zvítězila i na pětikilometrové trati, kde s převahou uspěli také kanoista Jakub Březina a kajakářka Anna Kožíšková.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, nominace


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00