• 1
  • 2
  • 3

  • Úvod
  • Rychlostní kanoistika
  • Kajakář Dostál i kanoista Fuksa pojedou o medaile, český tým si na sobotu zajistil pět finálových účastí

Kajakář Dostál i kanoista Fuksa pojedou o medaile, český tým si na sobotu zajistil pět finálových účastí

dostal poznan ninaKajakář Josef Dostál postoupil do sobotního finále závodu Světového poháru v Poznani na kilometru. Kanoistu Martina Fuksu čeká boj o medaile na olympijské trati i na pětistovce. Finálové účasti na kratší trati si zajistili také kajakář Radek Šlouf a deblkanoe Filip Dvořák, Tomáš Janda. Kajakářka Anna Kožíšková bude bojovat o úspěch na kilometru. Čtyřkajak Daniel Havel, Jakub Zavřel, Josef Dostál, Jakub Špicar pojede po čtvrtém místě v rozjížďce v sobotu semifinále.

 

Kanoista Martin Fuksa se v Poznani na kilometrové trati v semifinále trochu trápil, do sobotního finále postoupil ze třetího místa za Němcem Conradem-Robinem Scheibnerem a Polákem Tomaszem Kaczorem. Odpolední rozjížďku na pětistovce ale s přehledem vyhrál a zajistil si přímou účast v nedělním finále na své oblíbené trati.

Kajakář Josef Dostál na kilometru vyhrál své semifinále před René Holtenem Poulsenem. V sobotní finále těsně po poledni se utká jak s Dánem, tak s mistrem světa Fernandem Pimentou z Portugalska a dalšími předními kajakáři. „Semifinále se povedlo na výbornou,“ pochvaloval si.

Vpodvečer pak usedl do čtyřkajaku společně s Danielem Havlem, Jakubem Zavřelem a Jakubem Špicarem. Při prvním ostrém startu skončila posádka čtvrtá za loděmi Francie, Kanady a Portugalska, které odskočily už na startu. V sobotu tak čtyřkajak na olympijské pětistovce čeká semifinále, které bude další příležitostí sladit jízdu posádky, jež má za sebou jen hrstku společných tréninků.

Finále čeká kajakáře Radka Šloufa, který na pětistovce vyhrál své semifinále a v sobotu se pustí do boje s německou hvězdou Tomem Liebscherem nebo Portugalcem Pimentou. Kajakářka Anna Kožíšková si vybojovala přímý postup do finále na kilometru třetím místem v rozjížďce. Filip Dvořák s Tomášem Jandou na deblkanoi na pětistovce skončili čtvrtí, ale vzhledem ke konečnému počtu lodí na startu rozjížďek měli předem jasné finále.

Na kilometru je čeká ještě semifinále, stejně jako deblkajak Tomáš Veselý, Radek Šlouf na kilometru, deblkajak Lukáš Nepraš, Lukáš Trefil na pětistovce a deblkanoi Lenka Jandová, Jana Ježová také v závodě na 500 metrů.

Kompletní výsledky najdete ZDE, závody můžete živě sledovat ZDE.

Foto: Nina Jelenc Photography

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00