• 1
  • 2
  • 3

Juniorský čtyřkajak dobyl titul mistrů světa, česká výprava získala v Plovdivu čtyři medaile

Ctyrkajak mistru sveta Sobisek Masek Kukacka BrabecRadostí křičeli na celý areál v Plovdivu, v euforii naskákali do vody. Juniorští kajakáři Tomáš Sobíšek, Ondřej Mašek, Vilém Kukačka a Jakub Brabec se stali na čtyřkajaku na pětistovce mistry světa. „Bylo to krásné překvapení a samozřejmě nejvýraznější úspěch naší výpravy na šampionátu. Kluci taky po právu předvedli nesilnější vítězný řev,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar. Bronzovou medaili dobyly na deblkajaku na pětistovce Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou. Česká výprava tak získala na světovém šampionátu čtyři medaile v juniorské kategorii.

Čtyřkajak ve složení Tomáš Sobíšek, Ondřej Mašek, Vilém Kukačka a Jakub Brabec nejprve v neděli v Plovdivu vyhrál ranní semifinále. O tři hodiny později sváděl ve finále těsný souboj s německou posádkou. Cílem projel s náskokem 177 tisícin sekundy, s odstupem třetí byli Rusové.

„Kluci ze čtyřkajaku určitě ve skrytu duše pomýšleli na medaili, ale adeptů bylo ve finále mnoho, podle průběhu vyřazovacích bojů se čekala velmi vyrovnaná bitva mnoha lodí. Že vyhrají, to nečekal vůbec nikdo. Finále jim sedlo od začátku do konce, perfektně trefili start. Je to opravdu nejvýraznější úspěch. Nevybavuji si, že bychom někdy měli na čtyřkajaku juniorské mistry světa,“ uvedl Pavel Hottmar. Zlaté medaile předával posádce bývalý úspěšný kajakář Jan Andrlík, který Tomáše Sobíška, Ondřeje Maška i Jakuba Brabce trénuje v pražské Spartě. Vilém Kukačka závodí za Ústí nad Labem.

Bronzovou medaili do české sbírky přidaly Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová na deblkajaku na pětistovce. Dvojnásobné medailistky z mistrovství Evropy a kajakářky Sparty postoupily do finále hladce přímo díky vítězství v rozjížďce a v něm dojely třetí za suverénními Maďarkami a o půl sekundy za druhými Ruskami.

Zlato a bronz tak doplnily stříbrnou medaili deblkajaku Vilém Kukačka a Jan Vorel na kilometru a bronz deblkanoistů Jiřího Minaříka a Jiřího Zalubila na téže distanci. Jan Vorel byl navíc na závěr šampionátu ve finále singlkajakářů na pětistovce čtvrtý. A čtyřkanoe ve složení Jiří Minařík, Jiří Zalubil, Martin Večerka a Vojtěch Nováček byla ve finále osmá.

„Všichni závodníci dnes předvedli, na co měli. Nikdo nezklamal. Čtyři medaile jsou velkým úspěchem, navíc  by bylo troufalé před šampionátem pomýšlet,“ dodal reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Šampionát pro nás byl celkově úspěšný. Medailové pozice tradičně obsazují Maďaři a Němci, kteří vysílají své nejsilnější posádky až na mistrovství světa, takže musíme být spokojení.“

Kompletní výsledky najdete ZDE. Na livestream z nedělního programu se můžete podívat ZDE.

Tagy: press, Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, junioři, U23


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00