• 1
  • 2
  • 3

Fuksa bude v Montemoru startovat i s bratrem Petrem. Začíná Světový pohár rychlostních kanoistů

fuksovi nominace1Nejméně šest českých závodníků zahájí sezonu Světového poháru rychlostních kanoistů v portugalském Montemoru. Dvojnásobný medailista z posledního mistrovství světa Martin Fuksa se představí na individuálních tratích na 1000 a 200 metrů. Fuksa bude také poprvé na vrcholné mezinárodní akci závodit společně s mladším bratrem Petrem – zakleknou do deblkanoe v závodě na 500 metrů. „Uvidíme, jak hodně dostaneme na zadek,“ říkal se smíchem Martin Fuksa.

Petr Fuksa pojede společně s nymburským parťákem Danielem Kořínkem na deblkanoi také závod na tisíc metrů. O co nejlepší výsledek na kajakářské dvoustovce zabojuje olympionik Filip Šváb. Kanoistku Janu Ježovou, která se nyní naplno věnuje přípravě směrem k olympijským hrám v Tokiu 2020, čekají závody na 200, 500 i 5000 metrů. Závody Světového poháru se v Portugalsku konají od 19. do 21. května. Startovat měl původně na třech tratích také kanoista Filip Dvořák, který však kvůli nachlazení nakonec do Montemoru neodletěl, v závodě na 5000 metrů by tak mohl nastoupit Jakub Březina.

O týden později, od 26. do 28. května, pokračuje Světový pohár v maďarském Szegedu. Tam už bude startovat kompletní světová i česká špička včetně dvojnásobného olympijského medailista z Ria, kajakáře Josefa Dostála, a kde se na pětistovce představí i český čtyřkajak. Světový pohár pro letošek zakončí závody v srbském Bělehradě, které proběhnou od 2. do 4. června.

„Závody Světového poháru jsou pro nás testem k červencovému mistrovství Evropy v Plovdidu, ale hlavně k mistrovství světa, které proběhne od 23. do 27. srpna v Labe aréně v Račicích. Právě ke světovému šampionátu směřují všichni tu nejlepší formu,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar. Vstupenky na světový šampionát, který začíná za 98 dní, jsou v předprodeji v síti Ticketstream.

Časový program Světového poháru v Montemoru a startovní listiny najdete ZDE.

Tagy: press, Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00