• 1
  • 2
  • 3

Dostál se Šloufem vyhráli nominační závod na deblkajaku

NZ Dostal SloufPoprvé v nezvyklé roli háčka zvítězil kajakář Josef Dostál v závodě deblkajaků. Nominační klání na kilometrové olympijské trati vyhrál společně s Radkem Šloufem. Kanoista Martin Fuksa tradičně ovládl kilometrovou trať. Kanoistka Jana Ježová vyhrála dvoustovku na singlkanoi a společně s Lenkou Jandovou i na deblu.

 

Kajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf vyhráli nominační souboj deblkajaků s náskokem téměř osmi sekund před dvojicí juniorských medailistů Vilém Kukačka, Jan Vorel. Třetí byli Vojtěch Procházka s Jakubem Stejskalem. Jako čtvrtá projela cílem posádka Jakub Špicar, Daniel Havel.

Závod probíhal v silném protivětru, který posádce Dostál a Šlouf – na rozdíl od Špicara s Havlem – vyhovuje. „Jelo se mi výborně. Bylo to trochu i tím, že dva pro mě nejdůležitější závody jsem měl za sebou, takže ze mě docela dost spadla nervozita. A když vás vpředu žene někdo jako Pepa, jelo by se každému dobře,“ líčil Radek Šlouf. „Pepa byl na rozdíl od nás ostatních odpočatější, přeci jen jel předtím jen jeden závod. Do toho byly podmínky, které nám byly šité na míru, máme v lodi docela hodně kilo. Sedlo nám to a nebyla tam chyba.“

Společně si vyzkoušeli první ostrý kilometr na deblkajaku. „Byli jsme na závod dobře připravení, ale kilák jsme ještě spolu naplno nejeli. Zkoušeli jsme nějaké kratší úseky, které jsem jako háček – jak to ještě nemám v oku – strašně přepálil. Takže jsme dojížděli mrtví už třeba na pětistovce,“ řekl Dostál. „Domluvili jsme se, že teď ostře vystartujeme, přejdeme si do traťového tempa. Říkal jsem, že bych byl rád, kdybychom jeli s Kubou a Danem nebo trochu za nimi, ale byli jsme celou dobu před nimi. V závěru jsme se mohli trochu šetřit, ale chtěli jsme vyzkoušet jet naplno celou dobu. I po taktické stránce se to povedlo. A líbí se mi projíždět cílem první, což se mi poprvé stalo na deblkajaku v roli háčka.“

Dostál nestartoval v dopolední čtyřstovce. Šlouf dojel čtvrtý, třetí byl Jakub Špicar, druhý Jakub Zavřel a stejně jako na pětistovce zvítězil Daniel Havel. U žen platilo pořadí z pětistovky – zvítězila Anna Kožíšková před Štěpánkou Sobíškovou a Anežkou Paloudovou. Kožíšková uspěla i na kilometrové trati.

Kanoista Martin Fuksa vyhrál na kilometru před bratrem Petrem a Jakub Březinou. „Jet v dráze číslo jedna pro mě bylo výhodné. Upřímně se přiznám, že jsem to dneska nečekal tak jednoduché, protože už jsem byl lehce unavenější. Ale finále bylo v pohodě, koukal jsem se na bráchu, abychom jeli spolu, a pak jsem zabral v závěru,“ řekl Martin Fuksa.

NZ C2 200 holkyKanoistka Jana Ježová zvládla dvoustovku s přehledem. „Tohle byl povedený závod, snažila jsem se do toho dát opravdu všechno a chtěla jsem v těch podmínkách zajet co nejlepší výsledek. Rozhodil mě jen jeden poryv, byla to dobrá jízda, jsem spokojená,“ uvedla Ježová.

S Lenkou Jandovou (dříve Součkovou) pak s přehledem vyhrály na stejné trati závod deblkanoí. „Moc jsme se na dvoustovku těšily, je to svist, můžete do toho dát všechno, jsou to takové pecky. Myslím, že se nám to docela povedlo. Byly celkem těžké podmínky, vítr zleva, ale Jana to krásně zvládla uřídit,“ popsala Jandová.

Závod deblkanoí na pětistovce vyhráli Filip Dvořák s Tomášem Jandou.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00