• 1
  • 2

Zlatí a bronzoví jsou Češi po 1.dnu Mistrovství světa v raftingu R4

Mistri sveta sprint MM2018Čeští raftaři vybojovali v úvodní disciplíně Mistrovství světa v raftingu R4 v Argentině hned 5 medailí. Všechny české posádky se skvěle umístily do 4.místa. Řeka Aluminé, kde se závod ve sprintu odehrával, českým barvám dnes přála. Nejúspěšnější byli muži v kategorii Masters, kteří nenašli přemožitele a vybojovali tak titul Mistrů světa ve sprintu R4. Posádka TR Masters dokázala po dvou letech obhájit stejný výsledek z předchozího světového šampionátu ve UAE z roku 2016.

Muži v kategorii Open, TR Hiko, si v obrovské konkurenci dojeli pro bronz. Lepší čas měli už jen raftaři z Japonska a Brazílie.

Našim juniorským posádkám se dnes také výborně dařilo. Junioři i juniorky do 23 let RK Troja Šelmy a TR HANACE rafters se umístili na 3.místě, stejně tak získaly bronzové medaile i juniorky do 19ti let Let´s Go Rajhrad. Junioři do 19ti let LET-CI Letohrad a ženy v kategorii Open TR Omega obsadili těsně 4. příčku.

Výsledky z dnešního sprintu rozhodly o nasazení do postupového „pavouka“ pro následující disciplínu, zítřejší H2H.

Lenka Bauerová, SVoČR

Veškeré dění a informace z Aluminé můžete sledovat:

přímo na webu pořadatele: zde

nebo na Facebooku pořadatele: zde

případně na Facebooku IRF: zde

na YouTube SportsceneTV: zde

Čerstvé informace ze závodiště i zákulisí a zázemí našich závodníků se vám pokusíme zprostředkovat na FB profilu SVoČRu: zde

Češi v Argentině kralovali ve slalomu a vybojovali 5 titulů Mistrů světa
Mistrovství světa v raftingu R4 2018, Argentina - mediální výstupy

Všechny české posádky vybojovaly medaili v H2H na MS R4 v Argentině

Začalo Mistrovství světa v raftingu R4 2018 na řece Aluminé, v Argentině

Facebook IRF