• 1
  • 2

MS v raftingu 2015 – Češky vyhrály sjezd a staly se absolutními Mistryněmi světa!

České raftařky dnes s obrovskou převahou vyhrály závěrečnou disciplínu MS - sjezd2015 logo WRC small a díky tomuto vítězství jim v celkovém součtu bodů patří senzační 1.místo a titul nejen Mistryň světa ve sjezdu, ale také absolutních Mistryň světa v raftingu 2015!

 Hezčí závěr celého šampionátu jsme si snad ani nemohli přát, holky TR Omega se po zklamání z protestu a ztracené medaile ve slalomu skvěle namotivovaly a pefektní jízdou potvrdily svoje největší sjezdařské umění a z 6.místa, s náskokem 50 vteřin, suverénně vyhrály sjezd. Na 2.místě skončily raftařky z Nového Zélandu a bronz vybojovaly Japonky.

Muži v kategorii Open Men startovali ze 4.místa hned v 1.skupině, se samými favority. Po velkém boji s argentinskou posádkou dojeli do cíle 3. ze své skupiny. Bohužel ale 2 týmy z druhé startovní skupiny  projeli cílovou linií v lepším čase. Naši kluci HANACE Rafters z Českých Budějovic tak odskočili na 5.místo a stejnou pozici obsadili i v celkové overall součtu. Absolutními Mistry světa se stali Brazilci, na 2.místě skončil Nový Zéland, 3.Argentina a 4.Indonésie. Naši raftaři tak ale skvěle potvrdili svoji pozici nejlepších v Evropě – titul, který vybojovali na letošním ME v Bosně.H2H OM

Obě české Masters posádky shodně dojely do cíle sjezdu na 2.místě, vybojovaly tedy nejen stříbro ze sjezdu, ale také stříbrnou medaili v celkovém overall hodnocení.  Oba týmy tak zkompletovaly svoji sbírku medailí z letošního MS 2015. 

Všechny české týmy v kategorii Open a Masters dokázaly vylovit z vod indonéské řeky Citarik alespoň 1 medaili, juniorské posádky k tomu přidaly další cenné kovy nebo umístění těsně pod stupni vítězů.  Velký dík patří našim závodníkům za skvělou reprezentaci českého raftingu v tak velké konkurenci a tak těžkých a absolutně odlišných podmínkách indonéské džungle. 

MS v raftingu R6 v Indonésii 2015 je za námi a můžeme se začít těšit na další, které se uskuteční v roce 2017 v Japonsku.Mistryne sveta 2015 OW

Kompletní výsledky ze sjezdu najdete TADY.  Celkový součet bodů Overall TADY.

Fotogalerii z dnešního závodu si můžete prohlédnout ZDE.

Fotografie, komentáře a zážitky přímo z místa dění najdete na Facebooku SVoČRu.

Reportáže ČT od Davida Knebela TADY.

Čtěte také předchozí články:

Češi zahájili MS v raftingu 2015 v Indonésii 2 stříbrnými medailemi

MS v raftingu 2015 - 2.závodní den přinesl další cenné kovy pro české barvy

MS v raftingu 2015 - češké juniorky stříbrné ve sjezdu a celkově druhé

MS v raftingu 2015 - 2 bronzové medaile a 1 zlatou přinesl dnešní závod H2H dospělých

MS v raftingu 2015 - medailový slalom plný emocí

Lenka Bauerová, 7.12.2015

Tagy: press, Mistrovství světa, rafting

Facebook IRF