• 1
  • 2

Velikonoční Kamenice rozhodla o mistrech ČR v raftingu

Kamenice 2019První závod MČR v raftingu sezóny 2019 se konal o velikonočním víkendu na krásném a velmi technickém terénu v Jizerských horách, na řece Kamenici. Tradiční trať z Plavů do Jesenného prověřila zkušenosti a rychlost závodníků dospělých kategorií i juniorů do 23 let.

V sobotu jeli závodníci o tituly mistrů České republiky ve sjezdu, v neděli pak o cenné body do Českého poháru 2019 a nominace do reprezentace v roce 2020.

Tradiční raftařskou akci letos provázelo krásné slunečné počasí a velmi vyrovnané výkony všech závodních posádek. Oba závodní dny dokázaly vyhrát stejné posádky ve všech kategoriích.

Mezi muži dominovala a nejrychlejší ze všech závodních týmů byla, stejně jako na Sázavě, posádka PRŠI Team z klubu KV Viking Mladá Boleslav (Jiří Irain, Filip Jelínek, Jan Šantora a Václav Švadlena), která tak aktuálně vede pořadí ČP R4.

Stejně suverénně si v ženské kategorii v sobotu i v neděli vedla prostějovská posádka žen, TR Omega Tygříci (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová a Lenka Vandasová) a stejně jako muži i tato posádka stojí v čele žebříčku ČP 2019.

Mezi juniory do 23 let zvítězil na Kamenici v sobotu i v neděli tým AC Rafting Team Bula (Vojtěch Zapletal, Michal Šmoldas, Jan Novotný a Václav Kristek).

Jediná dívčí posádka v kategorii U23, která se odvážila pustit do vln divoké Kamenice je kombinovaná posádka několika oddílů z Prostějova, Letohradu a Budějovic, TR RAJ-LET HANACE (Markéta Bayerová, Nikola Huňková, Klára Smetánková a Nika Zemanová).

Mezi veterány zvítězili prostějovští raftaři TR Masters A (Michal Hric, Vítězslav Hric, Stanislav Hajský (SO), Zbyněk Netopil a Jan Šťastný (NE)). V kategorii veteránek závodily jediné statečné ženy Kočičky Letohrad (Petra Halašková, Renata Mrázová, Michaela Mrůzková a Alena Panenková).

Závod tradičně pořádal Outdoor Club HANACE za velmi srdečné podpory od obce Plavy. Díky dlouholeté spolupráci mohlo být vyhlášení sobotního MČR slavnostní, společně se sjezdaři ČSK v sokolovně, právě v Plavech.

Následující závod ČP v raftingu se koná až v červnu v pražské Troji, mezitím ale jedou české posádky trénovat a poměřit síly s evropskou konkurencí na závod Evropského poháru R4 na Salzu do rakouského Wildalpenu (26.-28.4.). Reprezentační posádky navíc právě v těchto dnech finišují přípravu před nadcházejícím Mistrovství světa R6, které se koná již v polovině května v Austrálii, na řece Tully.

Lenka Bauerová, Svaz vodáků České republiky

Kompletní výsledky z Kamenice

Fotogalerie od Vaška Koláře, Photo To Go

Facebook IRF