• 1
  • 2

Trnávka bude, již tento víkend

2018 TrnavkaDruhý Český pohár ve slalomu a sprintu kategorií muži, ženy, veteráni(ky) junioři (rky) do 23 let se uskuteční na Trnávce tento víkend v rozsahu nepříznivé hydrologické situace podle změněného programu oznámeného pořadatelem na závodech v Troji. Děkujeme ředitelství státního podniku Povodí Vltavy, že zmírnil své prvotní rozhodnutí o nepouštění vody vůbec a na základě bleskového přehodnocení a zkrácení programu pořadatelem potvrdil místo plánovaných 18ti hodin průtoku alespoň 8 hodin průtoku v množství 12m3/sec.

Museli jsme tedy zrušit tyto činnosti a závody:

  1. Je zrušen páteční trénink, pojede se slalom rovnou v sobotu. Start je posunut na 10:25 hod, aby mohly dojet ráno i vzdálené posádky bez vstávání v 5 hodin, polední pauza je dvouhodinová po kategorii muži a ženy.
  2. Jsou zrušeny 2 slalomy (EP a ČP) na dvou tratích, nahrazuje je jeden slalom přes celou délku kanálu jako před změnou v roce 2013. Slalom je započítáván do Českého poháru podle kategorií M; Ž; U23; veteráni a do Evropského poháru – kategorie muži a ženy.
  3. Závod hlídek – MČR se pojede v sobotu odpoledne po kategoriích U23 a VET také na celé délce kanálu.
  4. R2 Gumotex cup je zrušen kompletně.
  5. Nedělní závod ve sprintu se pojede dopoledne se všemi posádkami bez přestávky a zavírání vody dle nových propozic.

Ani v této velmi stresující situaci pořadatel neubral na úrovni tradičních závodů, bude zachováno jídlo, balená voda pro účastníky, k dispozici je celý areál pro stanování za poplatek 50 Kč / stan nebo auto, kompletní sociální zařízení včetně dodatečných mobilních WC, oblíbená večerní tombola, je zajištěn noční ohňostroj – zkrátka je opravdu proč na Trnávku jet a užít si divokou vodu ještě před prázdninami. Jako bonus věnoval starosta obce Želiv pohár pro vítěze kategorií muži open a ženy open a pořadatel věnuje pivo pro každého závodníka a závodnici (pivenky).

propozice

událost na Facebooku

Těšíme se na vás, nezapomeňte se případně dodatečně přihlásit na app.svocr.cz

Ředitelé závodů

Standa a Martin Hájci a celá parta RK STAN

Facebook IRF