• 1
  • 2

Stříbrný slalom a zlaté H2H pro české barvy na Pre-Worlds v Číně

PRE WRC 2019 OM2Ziyuan, provincie Guang Xi, Čína. 24.7.2019. Během druhého závodního dne na řece Wu Pai v rámci závodu světového poháru v raftingu v Číně absolvovali sportovci 2 technicky i silově velmi náročné disciplíny, slalom a kontaktní H2H. Obě naše reprezentační posádky mužů i žen vybojovaly v parádní české disciplíně mezi povodnými a protivodnými branami stříbrnou medaili!

V dopoledním slalomu se parádně dařilo oběma českým reprezentačním posádkám. Ženy CZE1, TR Omega (Michaela Kratochvílová, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová a Anna Kašparová) vybojovaly ve velmi silné konkurence stříbrnou medaili! Nestačily jen na soupeřky z Ruska, kterým se podařilo jet obě závodní jízdy čistě, bez doteku jediné branky.

Stejně skvěle, stříbrně se dařilo i posádce mužů CZE1, TR Hiko (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Adam Svoboda a Jakub Vrzáň), kteří nestačili jen na vítězné Brazilce a vybojovali také 2.místo.

Odpoledne patřilo divácky velmi atraktivnímu vyřazovacímu závodu H2H, ve kterém naše ženy CZE1, TR Omega zvítězily nad Ruskami a v zítřejším závěrečném sjezdu tak budou právě se soupeřkami z Ruska bojovat o celkové prvenství v absolutním hodnocení šampionátu.

Mezi muži se do finálových jízd probojovaly obě české mužské posádky, CZE1 – TR Hiko i CZE2 – Raft Klub Hodonín. Muži z jižní Moravy (Vojta Chrenka, Jindřích Blanář, Michal Černý a Martin Šálek) sice v boji o zlatou medaili na soupeře z Japonska nestačili, přesto byla jejich cílová radost ze stříbrné medaile obrovská! Zdánlivě překvapivý výsledek „druhé“ české lodě je však podložen tréninkem a velikými zkušenostmi mladých sportovců z Hodonína ze závodů evropského poháru a dalších mezinárodních závodů, kde tahle parta sbírá cenné zkušenosti.

Mužská posádka TR Hiko po trvdém souboji s Brazilci nakonec skončila na nepopulárním 4.místě. V celkovém hodnocení Overall jsou muži z prostějovského oddílu Tomi Remont na průběžném 3.místě a v zítřejším sjezdu tak budou bojovat o stupně vítězů.

Zítřejší poslední den předmistrovského závodu Pre-Worlds 2019  se pojede sjezd. Disciplína, která rozhodne o absolutních Mistrech Ziyuan 2019.