• 1
  • 2

Raftové závody na Sázavě - aktuální informace

Ahoj,

přikládám aktualizovanou startovku. Startovka je koncipovaná na základě výhledu průtoku vody, tedy SO na úsek Krhanice - Kameňák, NE na úsek Žampach - Pikovice.

V úseku Krhanice - Kameňák doporučuji tréninkovou jízdu vzhledem ke komplikované situaci na jízku Lesní, kde dochází k rekonstrukci a jede se v jiném místě, než je zvykem. Navíc cca 100m pod jezem vzhledem k malému stavu vody je velmi komplikovaný průjezd na hranici průjezdnosti.

Nedělní závod bude pořádán v úseku Žampach - Pikovice. Start bude na pravém břehu cca 100-200m pod výpustí z elektrárny jezem Žampach. Nástup je potřeba provést nad jezem a probrodit se pod jezem ke startu.

Cíl bude na začátku obce Pikovice, tedy po poslední ostře levotočivé zatáčce (na levém břehu velký kříž) cca 100m do cíle. Dojezd bude k pěšímu mostu v Pikovicích.

Martin

propozice

AKTUALIZOVANÁ startovní listina


Informace z neděle 23.3.2014:

Ahoj všem,
v průběhu několika dnů vyvstala ve vodáckých kuluárech značná debata, zda bude Sázava, a případně jestli se závody zruší nebo někam přeloží.
Do článku byla doplněna PŘEDBĚŽNÁ STARTOVNÍ LISTINA.

Jménem pořadatele KV Viking a po dohodě s radou raftingu bych chtěl definitivně tuto diskuzi ukončit a oznámit, že závody se rušit nebudou. Vody je letos málo a pravděpodobně i další závody se odjedou na minimálních stavech vody, případně na náhradních terénech.

Cílem pořadatelů je závod uspořádat v tradičním úseku Krhanice - Kamenný Přívoz. Ten za současného průtoku cca 10 kubíků je nesjízdný. Pokud tedy do konce týdne nenastoupá voda, pak náhradní trať bude v úseku Žampach, start pod výpustí z elektrárny, cíl Pikovice začátek vesnice. Tento úsek jistě není žádnou nirvanou pro raftaře, nicméně za současného stavu vody je stále sjízdný na R6, sem tam nějaká peřej, zatáčky, mělčiny, tedy terén, který může budoucí reprezentaci klidně i potkat v Indonésii.

Finální rozhodnutí pak padne v pátek večer. Veškeré informace pak podáme během ranní prezentace, která bude probíhat v Kamenném Přívozu v cíli, kde bude otevřeno posezení tak jako v předcházejících letech. Program zachováme dle propozic. Dále je potřeba opět připomenout, že je zákaz vjezdu na náplavku v Kamenném Přívozu. Prosíme všechny závodníky a řidiče, aby zachovali plynulý průjezd v obci a parkovali na místech pro to vyhrazených.

Za pořadatele

Martin Procházka

Poznámka:
Časy startů jsou zatím vypracované pro úsek Krhanice-Kameňák. V případě přeložení dolů na Žampach - Pikovice se to bude muset o dost natáhnout, jsou delší přejezdy a i čas závodu.

Facebook IRF