• 1
  • 2

Raftaři bojovali na Sázavě o první body do Českého poháru 2019

RAF190406 112647 6031Tradičně na Sázavě se rozhodlo o nejlepších raftových týmech v úvodním sjezdu ČP R4 i nominačního sjezdu R6 všech kategorií. Vodní stav závodníkům nepřál, při průtoku necelých 13 kubíků musely posádky pečlivě vybírat ideální stopu.

Absolutně nejrychleji zvládla trať Krhanice – Kamenný přívoz (s cílem na Lesním jezu) posádka pořádajícího oddílu KV Viking Mladá Boleslav – PRŠI Team, v kategorii R4 za 18:04,73 min. V ženské kategorii zvítězily úřadující Mistryně světa R4 z Argentiny 2018 – posádka TR Omega Tygříci, která vyhrála i kategorii R6.

Mužskou veteránskou kategorii R4 i R6 ovládli další Mistři světa R4 z Argentiny 2018, posádka TR MASTERS.

Mezi muži na R6 dojeli do cíle první raftaři z českobudějovické posádky HANACE Rafters.

V nejmladší kategorii juniorů U19 zvítězila v obou kategoriích R4 i R6 posádka Youngster YES z Jeseníku, tým, který nás bude v této nejmladší kategorii letos reprezentovat na Mistrovství světa R6 v Austrálii, stejně jako nejlepší šestičlenná posádka juniorů do 23 let – U23, TR HANACE.

Juniorské reprezentační posádky čeká v tomto týdnu, od 11. do 14.4. společné slalomové soustředění před nadcházejícím Mistrovství světa na USD v Roudnici nad Labem, které se koná pod záštitou SVoČRu a trenérským vedením Raft Klubu Gymnázia Letohrad a Milana Znamenáčka.

Seriál závodů Českého poháru v raftingu pokračuje o Velikonocích sjezdy R4  na Kamenici, kde se zároveň rozhodne o prvních Mistrech ČR ve sjezdu tohoto roku. (propozice)

Kompletní výsledky závodů na Sázavě

Fotogalerie od Vaška Koláře, PhotoToGo

Lenka Bauerová, SVoČR

 

Facebook IRF