• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • ZÁVODY
  • O složení české raftové reprezentace pro rok 2019 a MS v Austrálii rozhodl nominační slalom a sprint v Roudnici

O složení české raftové reprezentace pro rok 2019 a MS v Austrálii rozhodl nominační slalom a sprint v Roudnici

TR HIKO RoudniceRaftové slalomy a sprinty uzavřely během prvního zářijového víkendu nominační boje českých šestičlenných posádek o jedno jediné reprezentační místo v každé kategorii pro Mistrovství světa R6, které se uskuteční v roce 2019 na řece Tully, v Austrálii.

Během roku 2018 závodily „šestkové“ posádky o body do nominace a možnost reprezentovat Českou republiku na Mistroství světa 2019 ve 2 závodech v dlouhém sjezdu na Salze v Rakousku a Vltavě pod Lipnem a 2 slalomech a sprintech na umělých slalomových drahách v Troji a Roudnici nad Labem. O vítězi rozhodoval součet bodů ze všech absolvovaných závodů a právě v Roudnici nad Labem se kromě titulů Mistrů České republiky ve slalomu a sprintu 2018 bojovalo o poslední cenné body do celkového součtu nominace.

Po nesmírně náročném a technickém sjezdu Čertových proudů na Vltavě pod Lipnem byla situace velmi napínavá především mezi nejlepšími mužskými týmy ze stejného klubu Tomi Remont. Díky výhře v sobotním slalomu v Roudnici dokázala získat místo české reprezentační jedničky posádka TR HIKO ve složení: Aleš Daněk, Jan Šťastný, Jan Havlíček, Adam Svoboda, Ondřej Rolenc a Jakub Vrzáň, která v nominačních bojích porazila své oddílové kolegy, úřadující bronzové medailisty z Mistrovství světa R6 2017 v Japonsku, posádku TR ZUBR.

Mezi ženami obhájila pozici reprezentační posádky TR OMEGA (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Kateřina Vacíková, Lenka Vandasová, Blanka Martínková a Lenka Bauerová), která se může pyšnit několika tituly mistryň světa z jednotlivých disciplín i celkového hodnocení overall z mnoha uplynulých šampionátů v kategoriích R4 i R6.

V kategorii juniorů do 23 let si pro suverénní prvenství ve své kategorii dojela díky výhrám ve všech závodech včetně těch v Roudnici nad Labem kombinovaná posádka klubů Tomi Remont z Prostějova a Outdoor Club Hanace z Českých Budějovic TR HANACE (Václav Kristek, Filip Jelínek, Vojtěch Přikryl, Michal Šmoldas, Vojtěch Zapletal, Jan Novotný a Vojtěch Skořepa). Členové juniorské posádky reprezentují Českou republiku nejen v raftingu, ale také ve sjezdu na divoké vodě.

Stejně jednoznačně si pro svůj reprezentační dres dopádlovaly i juniorky do 23 let, RK TROJA ŠELMY (Sabina Foltysová, Maria Mrázková, Tereza Brožová, Adéla Hricová, Klára Hricová, Veronika Kučerová a Kateřina Dušková). Šelmy budou titul absolutních Mistryň světa R6 do 23 let z Mistrovství světa v Japonsku 2017 obhajovat právě v Austrálii příští rok v květnu.

Nejmladší kategorii juniorů do 19ti let bude v Austrálii reprezentovat klučičí posádka z Jeseníku YOUNGSTER YES (Tomáš Raděj, Jakub Vyroubal, Pavel Drastich, Vítězslav Ručka, Ondřej Ježek a Matěj Čížek).

V kategorii Masters bude české barvy v roce 2019 hájit velmi zkušená posádka z Prostějova, TR MASTERS (Zbyněk Netopil, Michal Hric, Stanislav Hajský, Jan šťastný, Zdeněk Bozděch, Vítězslav Hric a Jaroslav Pospíšil), jejíž členové již mají na kontě mnoho velkých světových raftařských medailí.

Mistrovství světa v raftingu R6 se v Austrálii uskuteční 13.-20. května 2019 (www.wrc2019.com)

Zatímco „šestkové posádky“ mají pro letošní rok dobojováno, čtyřčlenné týmy čeká ještě poslední závod Českého poháru 2018 již tento víkend 8.-9. září v Českém Vrbném. Pro nejlepší týmy v kategorii R4 to bude zároveň generálka před nadcházejícím Mistrovství světa R4 2018, které hostí Argentina na řece Aluminé 4.-10 .listopadu 2018 (wrc-2018argentina.com).

Lenka Bauerová, Svaz vodáků České republiky - rafting

článek

RK Troja Selmy Roudnice

TR HIKO Roudnice

TR Masters Roudnice

Facebook IRF