• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • ZÁVODY
  • Nejúspěšnější raftaři roku 2018 byli slavnostně vyhlášeni na posledním ČP v Českém Vrbném

Nejúspěšnější raftaři roku 2018 byli slavnostně vyhlášeni na posledním ČP v Českém Vrbném

CP Vrbne 2018 1Posledním závodem ČP R4 2018 ve slalomu a sprintu byl v sobotu 8. září ve vodáckém areálu Lídy Polesné završen český seriál raftových závodů pro tento rok. Čtyřčlenné posádky v sobotu vybojovaly poslední cenné body do celkového hodnocení ČP a nejlepší týmy byly večer slavnostně oceněny.

Pořadatelům z Outdoor Clubu HANACE se na umělé slalomové dráze u Českých Budějovic podařilo vtěsnat program slalomů i sprintů do jednoho dne a sobotní večer tak mohl být věnován slavnostnímu vyhlášení nejen vítězů ČP, ale také Mistrů ČR v kombinaci pro rok 2018 a ukončení české raftařské sezóny.

V kategorii mužů si pro suverénní vítězství v ČP R4 2018 dojela posádka TR HIKO (Daněk, Havlíček, Šťastný, Rolenc a Pinkava) a v kategorii žen jejich oddílové kolegyně z prostějovského klubu Tomi Remont TR OMEGA Tygříci (Procházková, Kratochvílová, Vacíková, Valtrová a Vandasová).

Mezi juniory do 23 let si nejlépe vedli závodníci z Raftklubu Gymnázia Letohrad, posádka LET-GUN Letohrad (Kylar, Marek, Pecháček, Kačena, Koclířová a Krejčí), mezi juniorkami do 23 let vybojovaly prvenství dívky z kombinované posádky Raftklubu Gymnázia Letohrad a Raftklubu Rajhrad, posádka LET-RAJ (Koclířová, Horová, Šedová, Flajsarová a Bartoňová). Ze stejných klubů jsou i vítězky ČP v kategorii juniorek do 19 ti let, posádka LET-RAJ (Smetánková, Bayerová, Kučerová, Škabrhová a Zemanová). Mezi nejmladšími závodníky do 19 ti let vyhrál celoroční seriál tým Youngster YES z klubu H2O Jeseník (Raděj, Vyroubal, Drastich a Ručka).

Kategorii masters (veteránů) ovládla zkušená posádka JEŽEK TEAM Oldies z Jihlavy (Krechler, Benhák, Šimánek, Doležal, Boček a Tomek).

Kromě tradičních disciplín slalomu a sprintu čtyřkových raftů byl závod na kanále v Českých Budějovicích také zároveň posledním závodem vloženého seriálů závodů nafukovacích kanoí R2 Gumotex Baraka Cupu, jehož vítězové jsou studenti Gymnázia Letohrad, biatlonové duo Moravec a Šlesingr 😊.

Závodní víkend v Českém Vrbném sice uzavřel českou závodní sezónu, vrchol té letošní raftové sezóny ale teprve přijde. 4. – 10. listopadu 2018 se totiž uskuteční Mistrovství světa R4 na řece Aluminé v Argentině. Do Argentiny se již v loňském roce nominovaly a svou výbornou formu vítězstvím v ČP 2018 potvrdily právě 2 zmiňované posádky v hlavní kategorii mužů a žen, TR HIKO a TR Omega z Prostějova.

Lenka Bauerová, Svaz vodáků České republiky – rafting

Výsledky slalom

Výsledky sprint

Odkaz na ofiko stránku MS

Foto: Pavel Klikar, PhotoToGo

Článek

Vyhlaseni veterani

RAF180908 1426 2474

Vitezove R2

CP Vrbne 2018 1

Facebook IRF