• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • ZÁVODY
  • Medailisté z Mistrovství světa v raftingu pojedou v Troji o domácí mistrovské tituly

Medailisté z Mistrovství světa v raftingu pojedou v Troji o domácí mistrovské tituly

RAF180623 123027 3406Pozornost fanoušků českého raftingu se z Austrálie vrací zpátky do Čech. Prvním českým závodem po uplynulém světovém šampionátu bude právě o tomto víkendu 15.-16.6. závod v Praze, Troji.

Závodníci budou bojovat o body do seriálu Českého poháru R4 v prvním letošním slalomu a sprintu. Předchozí sjezdové závody měly ve všech věkových kategoriích jasné favority. Mladoboleslavská posádka mužů PRŠI tým zatím nenašla přemožitele, stejně jako olomoucké TR Omega Tygříci mezi ženami. Nechme se ale překvapit, jak s pořadím letošního českého poháru zamíchá novinka v pravidlech, srovnání bodového hodnocení disciplín slalom a sjezd.

Na čtyřkových člunech budou v Troji závodit i nejmladší závodníci, junioři do 19 let. Diváci uvidí v Troji, mezi brankami, i čerstvé Mistry světa ve slalomu U19 z Austrálie, klučičí posádku Youngster YES z Raft Teamu Jeseník, kteří se představí v kategorii R4 i R6.

Na šestimístných raftech budou sportovci v Troji bojovat o tituly Mistrů a Mistryň České republiky 2019 ve slalomu i sprintu. V kategorii juniorů do 23 let uvidíme závodit i nejúspěšnější českou posádku z Austrálie, posádku absolutních Mistrů světa do 23 let, juniory z TR HANACE/AC Rafting Team Bula. Mezi veterány se představí stříbrní z Austrálie, TR Masters.

Kromě tradičních disciplín uvidíte v sobotu odpoledne v Troji hrdinské sportovní výkony i v kategorii nafukovacích deblkanoí, ve slalomovém závodě Gumotex Baraca Cup 2019. Závodit budou junioři, muži, ženy i mix.

Srdečně vás zveme do Troji, přijďte zafandit a podpořit české závodníky.
Lenka Bauerová, SVoČR, RK Troja

Facebook IRF