• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • ZÁVODY
  • ČP v raftingu 2018 bude slavnostně zakončen o víkendu v Českém Vrbném

ČP v raftingu 2018 bude slavnostně zakončen o víkendu v Českém Vrbném

 DSC3060O víkendu 7.-8.9.2018 proběhnou na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném závěrečné závody seriálu závodů Českého poháru R4 2018. Na tradičním raftařském terénu u Českých Budějovic se bude závodit tentokrát podle netradičního harmonogramu. Program slalomů a sprintů se celý vejde do sobotního dne a večer je pro raftaře i diváky připraveno slavnostní vyhlášení vítězů ČP R4 a nominace R6 2018.

Raftaři všech věkových kategorií od nejmladších juniorů do 19ti let až po zkušené veteránské posádky budou na čtyřmístných člunech bojovat o poslední body do součtu celkového hodnocení ČP R4 2018. Dopoledne budou závodníci zápasit s technickou disciplínou, slalomem mezi povodnými a protivodnými brankami a odpoledne pak půjde především o rychlost a rozhodovat bude čistý čas.

Klasický slalom čtyřčlenných posádek zpestří také poslední závod seriálu závodů GUMOTEX Baraka Cupu 2018 – soutěže ve slalomu dvojic na nafukovacích kánoích. Vítězové celého seriálu v kategorii Juniorů získají právě nafukovací kanoi Baraka, která jim bude slavnostně předána právě při večerním zakončení sezóny.

„Chtěli jsme spojit slavnostní vyhlášení nejlepších raftařských týmů roku přímo s konkrétním závodem a zatraktivnit tak náš týmový a společenský sport nejen pro samotné závodníky, ale především pro širokou veřejnost. Diváci mohou přes den sledovat sportovní atmosféru a večer je pro ně připraven bohatý kulturní program, koncert několika kapel a také akrobatické překvapení!“ zve do Vrbného předseda pořadatelského oddílu Outdoor Club HANACE Libor Peška.

V neděli je slalomový kanál vyhrazen pro trénink, závodníci registrovaní ve SVoČRu (Svazu vodáků České republiky) mají pronájem kanálu zdarma. Možnost tréninku jistě využijí především naše nejlepší posádky R4, které již zanedlouho (4.-10 .listopadu 2018) čeká Mistrovství světa R4 2018 na řece Aluminé, které hostí daleká Argentina (wrc-2018argentina.com).

Lenka Bauerová, Svaz vodáků České republiky - rafting

Propozice

Předběžná startovní listina

Fotografie z roku 2016 od Jana Skoumala

Článek

Facebook IRF