• 1
  • 2
  • 3

Úspěšná Stand Up paddleboardová sezóna 2018

PF2018 1Český paddleboarding má za sebou úspěšnou sezónu. Sérii závodů Českého poháru 2018 ovládli Lucka Fialová a Ondra Petrák. Toho je zároveň možné označit za objev sezóny a těšíme se na jeho výkony v příštím roce. Český ranking ČFSUP, který je odrazem celoroční výkonnosti závodnic a závodníků vede, i díky účasti na zahraničních závodech, Braňo Šrámek a Lucie Fialová, která odjela úctyhodných 17 závodů. Máme také první mistry České republiky.

Tituly si z Vranovské přehrady odvezli z technického i vytrvalostního závodu Lucie Fialová a Tomáš Vaněček na pevných boardech. Na nafukovacích boardech skončily tituly v rodinné vitrínce u Kačky a Aleše Kuchyňkových. Další poprvé se povedlo díky skvělé spolupráci s pořadateli Krumlovského vodáckého maratonu. SUP  závod z Rožmberku se podařilo zapsat do světové série závodů The regional Paddle League. Byl to první český závod na mezinárodní termínové listině a poprvé si čeští závodníci mohli vyjet body do světového žebříčku doma. Martin Piškot Novák chytil šanci za pačesy a zvítězil. Osobně se zúčastil také Chris Parker, jeden ze zakladatelů The Paddle League a byl atmosférou a pořadatelskou kvalitou závodu nadšený. Dobré jméno českého paddleboardingu nese ve světě také Iva Dundová, která se letos zúčastnila už podruhé mistrovství světa ISA v paddleboardingu na čínském ostrově Hainan. Stejně tak nás těší, že narůstá počet účastníků Českého poháru ve všech kategoriích včetně dětí.  

Těšíme se na vás v příštím roce , kalendář akcí na příští rok, který je pravidelně aktualizován najdete na stránkách ČFSUP. Jedinečným zážitkem bude první velký mezinárodní závod a to rovnou Grand slam světové série EuroTour v centru Prahy. Závod se pojede v rámci Prague Paddle Festu, který se bude konat 5.-7. července 2019 a každý příznivec nebo zájemce o paddleboarding si zde přijde na své.

PF2018 1

 

Facebook PADDLEBOARDGURU.cz

Facebook Padlleboardista.cz

Facebook CFSUP

Facebook SUPTHEMAG

Facebook SUPRACERR

PADDLELEAGUE.com

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00