• 1
  • 2
  • 3

LUŽNICE Spring Paddle-board River Cup 2013

První závod ze seriálu SPRING Paddle-board River Cup 2013 - závodu paddle-boardů na tekoucí vodě se bude konat 6. dubna v rámci "Jarních sjezdů na Lužnici".

Jedná se o úvodní díl seriálu "SPRING River Paddle-board Cup 2013", který se pojede v rámci jara na 4 jihočeských řekách.

První ročník miniseriálu závodů v paddleboardingu na jihočeských řekách. Závody jsou určené pro širokou veřejnost. Není nutná registrace v žádném klubu ani svazu. Pořadatelem závodů je KanoeClub ČB, sekce RIVER Paddle-boarding ve spolupráci s místními kanoistickými oddíly (TJ Jiskra Bechyně, SK Vltava Český Krumlov).

Paddle-board River Cup 2013 se skládá z těchto čtyř závodů: 

  • Lužnice - Bechyně; 6.4.2013 – downriver 
  • Malše - Římov; 27.4.2013 – downriver 
  • Otava - Strakonice; 11. - 12.5.2013 - sprint, slalom, sjezd 
  • Vltava - Český Krumlov; 25. - 26. 5. 2013 - sprint, slalom, sjezd

Se souhlasem bechyňských vodáků můžeme uspořádat úvodní závod našeho seriálu v rámci oblíbených jarních sjezdů na Lužnici. Jde o veřejné závody ve sjezdu na divoké vodě, kam každoročně míří sjezdaři z celého regionu a zbytku světa, paddle-boarding u toho nechce chybět!

Info o akci na Facebooku

termín: 6.4.2013

místo: Dobronice (pravý břeh pod zříceninou hradu)

trať sjezdu: Lužnice - most Dobronice (ř.km 19,9) → most Hutě (ř.km 15,5)

obtížnost: ZW - WW1 charakteristika: tekoucí řeka, občas vlnka či peřejka

délka úseku pro závod: 4,4 km

způsob závodu: intervalový start; interval 1 min

Kategorie: 

Základním dělením je dělení pohlavní – muži x ženy.  Hlavní (jedinou) kategorií lodí budou nafukovací boardy do délky 11´.  V případě velkého zájmu ze strany majitelů pevných boardů bude vyhlášena kategorie „no-limit“.  V případě účasti více jak tří závodníků do 18-ti let bude vyhlášena kategorie junioři bez rozdílu pohlaví.

Bezpečnost:

Závodník musí být vybaven plovací vestou, přilbou a botami chránícími prsty. Závodník musí být dobrým plavcem, musí být zdravý a přiměřeně fyzicky zdatný. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. Přilba a plovací vesta musí být určena pro sporty na divoké vodě.

V případě, že nebudete mít vyhovující vybavení, bude Vám zdarma zapůjčeno pořadatelem.

Startovné:

Výše startovného je stanovena na 80 Kč za závod.

Možnost zapůjčení vybavení na každém závodě: Při závodech budou k dispozici paddle-boardy od Ka-servisu k zapůjčení na závod. Cena na osobu je 100 Kč za závodní den (slalom + sprint nebo sjezd). Harmonogram závodu vždy upravíme tak, aby měl každý shodnou dobu na trénink i závod. V ceně půjčovného je zahruté i pádlo, vesta a přilba.

Pořadatel závodu:

RIVER Paddle-boarding, Kanoeclub o.s., Poříčská 159, 373 82 Boršov nad Vltavou

Kontaktní osoba: Tomáš Vaněček – Albey Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; +420723454602

Facebook PADDLEBOARDGURU.cz

Facebook Padlleboardista.cz

Facebook CFSUP

Facebook SUPTHEMAG

Facebook SUPRACERR

PADDLELEAGUE.com

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00