• 1
  • 2

ME v kanoepolu 2023 - Brandenburg an der Havel - 4.hrací den

Dnešními zápasy se uzavřelo Mistrovství Evropy v kanoepolu 2023. Z českých týmů čekaly zápasy již pouze na tým mužů. Ti v dopoledním souboji podlehli Portugalsku 1:5 a  o 12. místo se tedy utkali s méně šťastným ze zápasu Belgie proti Polsku.  Tím byli v těsném zápase nakonec Belgičané.  Ve velmi vyrovnaném utkání o 12. místo nakonec naši muži podlehli Belgičanům jen těsně 4:5 a obsadili 13. příčku.

Konečné pořadí v kategoriích mužů a žen viz pokračování článku

Více informací (výsledky, rozpis zápasů a statistiky) najdete na webových stránkách ME v kanoepolu

Třetí místo mezi ženami (zde jsme zastoupení neměli) vybojovaly po vítězství nad Velkou Británií Francouzky. Dramatické finále pak až ve čtvrtém prodloužení po chybě Španělek rozhodly zlatým gólem favorizované Němky a odnesly si zlaté medaile.

Mezi muži pak na bronzový stupínek vystoupali Italové (po výhře nad Velkou Británií). Finále mužů stejně jako finále žen přineslo napínavé a vyrovnané kanoepolo, kdy Dánové dokázali 2 minuty před koncem srovnat na 1:1, aby pak po vyhraném rozjezdu v prodloužení vsítili rozhodující zlatý gól, k velkému zklamání domácích favoritů a úřadujících mistrů světa.

Tagy: Mistrovství Evropy, kanoepolo, canoepolo, Brandenburg, CZ U21 Men, CZ U21 Women, CZ Men