• 1
  • 2

MS dračích lodí 2020 zrušeno

Board ICF 29. června 2020 finálně rozhodl o zrušení dalších 3 světových šampionátů v tomto roce. Mimo juniorského slalomářského MS a MS v ocean racingu board rozhodl také o zrušení MS dračích lodí, které se mělo konat v listopadu v Indii. Vzhledem ke stále rostoucím počtům nakažených a omezením napříč celou Indií se jedná o smutnou, leč logickou a ze zdravotního hlediska vítanou zprávu.

 O MS dračích lodí se rozhodovalo již od dubna, kdy situace v Indii nebyla kritická a ICF se spolu s Indickou kanoistickou asociací snažili najít takové řešení, aby bylo možné MS uspořádat. V několika posledních týdnech však došlo v Indii k rozvolnění opatření, což vyústilo v prudkému zhoršení situace a skokovému nárůstu počtu nakažených onemocněním Covid-19. Díky tomuto vývoji stále není možné MS připravovat a ani předvídat další vývoj situace. Tyto skutečnosti vedli k rozhodnutí o zrušení MS v tomto roce.

Jak to bude vypadat tento rok?

Všechny seniorské reprezentace (muži, ženy i masters 40+) jsou na tento rok oficiálně zrušeny. 

Vedení juniorské reprezentace hledá alternativy na tento rok. V úvaze je vnik „přípravné reprezentace“ na příští rok formou finanční podpory a soustředění. 

Jak to bude vypadat příští rok?

Příští rok jsou naplánované dle kalendáře ICF a ECA 2 - 3 mezinárodní akce.
 
ME národů i klubů (původně plánované v chorvatském Záhřebu, nicméně vzhledem k nedávnému zemětřesení a poničení infrastruktury pravděpodobně dojde k přesunu na jinou lokalitu) plánované na červen či červenec 2021.

MS klubů v polské Poznani, které je plánované na 9–12. září 2021.

ICF a Indická kanoistická asociace vedou rozhovory o možném pořádání Světového poháru v roce 2021 namísto zrušeného MS.

Vedení juniorské reprezentace bude vést s ICF (a ECA) dialog o možném startu ročníků 2002 v juniorských kategoriích jako náhradu za tento rok. 

 

Zdroje:

https://www.canoeicf.com/news/icf-hopeful-some-events-will-be-held-year

https://www.kanu.de/Absage-Weltmeisterschaft-75312.html

Tagy: Mistrovství světa, dragonboat

Facebook CzechDragonboat

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00