Kajakář Dostál vyhrál žebříček Světového poháru, teď ho čeká soustředění v USA

14560236 1274642505892831_2213084486571005160_oDíky dvěma vítězstvím v závodech Světového poháru se Josef Dostál stal nejlepším kajakářem žebříčku tohoto seriálu za letošní rok. Dvojnásobný olympijský medailista z Ria předčil o bod francouzského sprintera Maxima Beaumonta, třetí byl René Holten Poulsen z Dánska. „Udělalo mi to obrovskou radost. Dřív se mi svěťáky moc nedařily, ale letos se to povedlo výborně. Ukázalo se, že jsem měl dobře natrénováno směrem k olympiádě,“ řekl třiadvacetiletý Dostál.

K vítězství v seriálu se váže i finanční odměna. „Řeším koupi bytu, takže ji přidám k naspořeným penězům,“ dodal stříbrný olympijský medailista na singlkajaku, který s parťáky ze čtyřkajaku získal v Riu druhou bronzovou medaili.

Dostál má za sebou týdny plné povinností spojených s olympijskými úspěchy. „Docela se těším zpátky do tréninku. Odjedeme pryč a nebudu muset lítat po mediálních akcích. Baví mě, ale už toho bylo docela dost. I když se mi líbí, když mě někdo poznává na veřejnosti, což se teď stávalo docela často.“

Dostál si po olympijských hrách dopřál dovolenou na Kanárských ostrovech, strávil týden v New Yorku, krátce navštívil Paříž. Do tréninku na sezonu, která vyvrcholí v srpnu 2017 mistrovstvím světa v Račicích, se vrací až nyní. Na konci týdne odlétá na pět týdnů do USA společně s trenérem Karlem Leštinou a tréninkovým parťákem Pavlem Davídkem.

„Deset dní budeme trénovat na Havaji, kde se rozpádlujeme. Potom jedeme na tři týdny do Kalifornie. Čekají nás dlouhé nudné tréninky v nízkých intenzitách, Jsem rád, že si zpestříme soustředění na Havaji,“ dodal Dostál.

Kompletní pořadí SP

Foto: Pavel Lebeda

 

Tagy: press, rychlostní kanoistika, Světový pohár


Partneři ČSK sekce divoká voda

AirMarineAlpinePRO

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00