Kanoe.cz

Výsledky druhého kola výběru do SCM 2018

Výsledky obecných testů z 4.11., 5.11. a výsledky testů v náhradním termínu 26. listopadu ZDE

Obecné testy v letošním roce absolvovalo celkem 97 kandidátů na zařazení do SCM 2018. Minimální požadovaný bodový zisk 270 bodů splnilo 87 sportovců. Závodníci budou do SCM oficiálně zařazeni od 1.1.2018. Seznamy sportovců musí schválit rada SCM a výbor SRK ČSK. Dotazy nebo připomínky prosím zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Testy reprezentačního družstva juniorů se uskuteční 27.1.2018. Zváni jsou i dorostenci s reprezentačními ambicemi, např. se zájmem o start na OH nadějích 2018 atp. Většina reprezentantů jistě předvede na těchto testech především v posilovně a plavání znatelně lepší výkony, nežli na podzimních testech SCM. Pro nejlepší závodníky bude připravena řada věcných cen.

Kritéria pro zařazování sportovců do SCM pro rok 2018 (Word) ZDE

Tabulky bodování obecných testů (druhé kolo výběru do SCM) - Excel ZDE

Nejen sportovci, kteří se v letošních výsledcích pohybují v blízkosti hranice postupu do SCM, by se měli snažit během následujícího přípravného období kondici všemi tréninkovými prostředky výrazně zlepšit. Běžecký trénink by potom měl hrát u mladých významnou roli i během celé závodní sezóny 2018. Rychlostní kanoistika je tvrdý sport a jen houževnatí a dobře kondičně připravení sportovci mají šanci v mezinárodním měřítku uspět.
Trenéři i závodníci by měli mít na paměti, že bodování výkonů v obecných testech SCM je úmyslně výrazně štědřejší k nejmladším ročníkům (nejen absolutně ale i relativně). Nejmladší závodníci SCM mají ještě mnoho času postupně zvyšovat objem a intenzitu tréninku. Hlavně v posilovně jsou výkony žactva nedůležité, někdy i nežádoucí.
Je třeba počítat s výrazně vyššími požadavky na kondici u starších závodníků SCM, především u juniorů. V této věkové kategorii hrají výkony v obecných testech už významnou roli, i silová připravenost by měla být na vysoké úrovni.

 

nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost