Doporučená literatura

Kniha Za úspěchem ve vlnách ucelenou formou seznamuje s teorií racionálně pojaté sportovní přípravy vodních slalomářů. Je určena zejména všem trenérům, jejichž cílem je maximalizace výkonosti svěřenců při současné minimalizaci všech rizik úzce souvisejících s vrcholovým sportem. Velmi přínosnou může být i samotným sportovcům, po jejím přečtení lépe porozumí svému sportu i sobě samým. Naučí se komplexněji přemýšlet o vlastním tréninku i výkonech v závodech a vyhnou se tak mnohým omylům, které by jejich nadějně rozvíjející se kariéry mohly ohrozit. Knihu bychom doporučili také rodičům, protože jim pomůže uvědomit si, jak důležitou roli ve sportovní přípravě svých potomků sehrávají a jak nepostradatelná jejich podpora je. A samozřejmě doporučujeme její přečtení všem, kteří vodnímu slalomu fandí, a kteří ho milují.

Podobně komplexní publikace vznikla na našem území naposledy na přelomu 70. a 80. let minulého století. Jednalo se tehdy o metodický materiál určený trenérům, z něhož se dodnes uchovaly spíše neaktuální zlomky nalezené v soukromých zdrojích a prakticky nedohledatelné ve veřejných knihovnách či jejich databázích. Při zachování podobného časového intervalu by další publikace, podobná té právě předkládané, vznikla přibližně za 40 let.  Jedná se tedy svým způsobem o raritu, určenou omezenému okruhu nadšených zájemců. Vzácnost určenou nejen k rychlému přečtení. Z dlouhodobého hlediska jde o určitý doklad doby, o připomínku jedné vývojové etapy našeho překrásného sportu.

Doufáme, že kniha bude inspirací, motivací a že se jejím prostřednictvím podaří probudit podnětné odborné diskuse v zájmu hledání nových a lepších cest pro zachování i zvýšení českého úspěchu ve světě vodního slalomu.

Cena knihy: 300,- Kč.

Jak knihu získat?

Distribuce je výhradní záležitostí Českého svazu kanoistů, sekce divoké vody. Pokud si přejete knihu zakoupit, máte 3 následující možnosti:

  • Osobní převzetí na sekretariátu ČSK DV

Kontaktní osoba: asistentka sekretáře Renata Sadílková

Sekretariát ČSK DV

Zátopkova 100/2, Praha 6 – Strahov

Tel: 242 429 254

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Osobní převzetí v loděnice UK FTVS Praha – Troja

Kontaktní osoba: Jan Busta

Kancelář ČSK (1. patro)

Tel: 774 214 412

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Zaslání formou doporučeného dopisu

Kontaktní osoba: Jan Busta

Tel: 774 214 412

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nutná platba předem na účet: 2145657133/0800

Cena knihy včetně poštovného: 365,- Kč

Daňový doklad je ve všech případech samozřejmostí.

Technika průjezdů bran na K1 ve vodním slalomu

Obrazek1Metodická práce Mgr. Michala Buchtela pod vedením PhDr. Milana Bílého, Ph.D na téma techniky průjezdů branek ve vodním slalomu na K1. Práce je doplněná videoukázkami průjezdů se zachycením klíčových momentů.

Dizertační práce o vlivu specifické výkonnosti ve vodním slalomu

Dis praceMgr. Svatka Nováková, Ph.D. obhájila dizertační práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně na téma  Vliv úrovně specifické a obecné výkonnosti juniorského reprezentačního družstva ve slalomu na divoké vodě  na výsledky rozhodujících závodů.

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00