Žebříčky SCM po posledním závodě ČP

Žebříčky sportovců vytvořené na základě výběrových kritérií do SCM pro rok 2021, předběžné informace o testech

Kanoista Dvořák získal ve 32 letech první individuální medaili ze Světového poháru

Mnohokrát na vrcholných akcích vystoupal na stupně vítězů s deblovým parťákem Jaroslavem Radoněm, tentokrát bronzový stupínek patřil jen jemu. Kanoista Filip Dvořák na pětistovce vybojoval jedinou českou medaili na Světovém poháru v Szegedu, kde v českém týmu patřil k nejzkušenějším závodníkům. „Nevím přesně, kolikátá medaile ze Světového poháru to pro mě je, ale vím jistě, že je první ze singlové disciplíny. Takže pro mě je to v mých dvaatřiceti letech premiéra,“ řekl Dvořák.

Kanoista Dvořák dojel na Světovém poháru v Szegedu na kilometru čtvrtý

Od medailových pozic dělily kanoistu Filipa Dvořáka dvě vteřiny, ve finále závodu na olympijském kilometru skončil na Světovém poháru v Szegedu čtvrtý. „S umístěním jsem spokojený, s výkonem tak na devadesát procent. Za medailemi byla díra, i kdybych podal svůj stoprocentní výkon, mohl bych být o tak o vteřinu blíže. Ale nemyslím si, že bych mezi ty tři na čele pronikl,“ řekl olympionik z Londýna 2012 a Ria 2016.

Rychlostní kanoisté v sobotu na Světovém poháru v Szegedu pojedou nejméně tři finále

V cíli si dopřáli vítězné gesto a oslavili tak přímý postup do finále Světového poháru. Kajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel, závodníci do 23 let, dojeli třetí v rozjížďce deblkajaků na pětistovce. Ve slušně obsazeném finále kanoistů na olympijském kilometru bude o úspěch bojovat Filip Dvořák, který postoupil z druhého místa v semifinále. Finále na kilometrové trati čeká také juniorskou kajakářku Barboru Galádovou.

Mistrovství ČR na 5 km 26.– 27.9. se koná dle plánu

MČR na 5 km v Praze pořádané KVS je poslední velkým domácím závodem v podivné „koronavirové“ sezóně. Pevně věříme, že i přes neustále se zhoršující epidemiologickou situaci odjedeme celý program a rozdělíme všechny připravené tituly, body do žebříčků SCM, SpS, Českého poháru mládeže a Českého poháru veteránů. Na dálku budeme držet palce našim nejlepším seniorům, kteří budou ve stejných dnech bojovat na jediném mezinárodním závodě v maďarském Szegedu.

Na Světovém poháru v Szegedu se představí i řada juniorských medailistů

Jediné mezinárodní seniorské závody v letošní sezoně čekají rychlostní kanoisty od 25. do 27. září v maďarském Szegedu. Původně zde mělo proběhnout mistrovství světa v neolympijských disciplínách, konat se bude alespoň Světový pohár. Česká výprava patří s 31 závodníky k nejpočetnějším, chybí v ní však největší esa, kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa, kteří dali přednost přípravě na olympijskou sezonu.