Kanoe.cz

Výsledky druhého kola výběru do SCM

Výsledky obecných testů z 8.11., 9.11. a výsledky testů v náhradním termínu 30. listopadu. Testování v náhradním termínu 30.11. proběhlo ve Sportovním centru Nymburk. Počasí bylo k závodníkům vzhledem k termínu relativně přívětivé (sucho, téměř bezvětří, +4°C)

 

Kompletní výsledky testů SCM listopad 2014.xlsx

Obecné testy v letošním roce absolvovalo celkem 90 kandidátů na zařazení do SCM 2015. Minimální požadovaný bodový zisk 270 bodů splnilo 81 sportovců. Závodníci budou do SCM oficiálně zařazeni od 1.1.2015. Seznamy sportovců musí schválit rada SCM a výbor SRK ČSK.

Dotazy nebo připomínky prosím zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výběrová kritéria SCM 2015.doc

Bodování obecných testů 14-15.xls

Nejen sportovci, kteří se v letošních výsledcích pohybují v blízkosti hranice postupu do SCM, by se měli snažit během následujícího přípravného období kondici všemi tréninkovými prostředky výrazně zlepšit. Běžecký trénink by potom měl hrát u mladých významnou roli i během celé závodní sezóny 2015. Rychlostní kanoistika je tvrdý sport a jen houževnatí a dobře kondičně připravení sportovci mají šanci v mezinárodním měřítku uspět.
Trenéři i závodníci by měli mít na paměti, že bodování výkonů v obecných testech SCM je úmyslně výrazně štědřejší k nejmladším ročníkům (nejen absolutně ale i relativně). Nejmladší závodníci SCM mají ještě mnoho času postupně zvyšovat objem a intenzitu tréninku. Hlavně v posilovně jsou výkony žactva nedůležité, někdy i nežádoucí.
Je třeba počítat s výrazně vyššími požadavky na kondici u starších závodníků SCM, především u juniorů. V této věkové kategorii hrají výkony v obecných testech už významnou roli, i silová připravenost by měla být na vysoké úrovni.

Testy reprezentačního družstva juniorů se uskuteční 10.1.2015. Závodníci budou pozváni mailem v průběhu prosince. Většina reprezentantů jistě předvede na těchto testech uprostřed přípravného období výrazně lepší výkony, nežli na podzimních testech SCM. Testování proběhne v disciplínách: max. síla bench, přítah, max. počet shybů, 2 min bench a přítah s činkou jako na předchozích testech, běh, plavání 200m. Pro nejlepší závodníky bude připravena řada drobných věcných cen.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost