• 1
  • 2
  • 3

Rudolf a C2 juniorů slaví tituly mistrů Evropy! Házová skončila druhá

Tři medaile hned v prvním finálovém bloku. To je bilance českých reprezentantů. Novopečeným mistrem Evropy se mezi kanoisty do 23 let stal Adam Rudolf. Okamžik na to si vybojovala zlatou medaili i juniorská C2 na 1000 m Vít Příkopa s Martinem Nováčkem. Stříbro bere z kilometrové trati kajakářka Adéla Házová.

Přímo do finále jde 12 českých lodí

Ve čtvrtek vypuklo Mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Bratislavě. První závodní den patřil rozjížďkám na kilometrové a pětisetmetrové trati. Přímo do finále A se dostalo 12 českých lodí, dalších 15 čeká zítra semifinále.

V Bratislavě startuje ME juniorů a závodníků do 23 let

Blíží se další velká mezinárodní akce. Mistrovství Evropy juniorů a do 23 let, které hostí slovenská Bratislava, se koná od čtvrtka 27.6. do neděle 30.6. Česká rychlostní kanoistika vysílá do bojů o evropské medaile početnou výpravu 41 závodníků.

Klára Vaňková a Vojtěch Matějíček získali zlaté medaile na světovém poháru

Po čtvrtečním dlouhém sjezdu byly v plánu páteční sprintové kvalifikace a nedělní finále. Voda v italské řece Noce každým dnem stoupala a po závodě v dlouhém sjezdu se rozhodlo, že se sprintová trať posune o kus výše. Ta původní už totiž začínala být nebezpečná. Všichni se museli tomuto rozhodnutí přizpůsobit a začít trénovat na nové trati. A ani ta nebyla zrovna jednoduchá.

První den získali sjezdaři na světovém poháru tři medaile

Sjezdaři závodí na světovém poháru v Italské Mezzaně. Řeka Noce patří mezi technicky náročnější řeky, a tak si sjezdaři užívají pořádně divokou vodu. Hned první den získali tři medaile. Klára Vaňková brala stříbro mezi kajakářkami, Ondřej Rolenc vybojoval další stříbro v kategorii singlkanoistů a se svým deblovým parťákem Danielem Suchánkem ovládli kategorii deblkanoistů.

Poslední den evropského šampionátu přinesl čtyři pátá místa

V posledním finálovém dni se v Szegedu představilo šest českých lodí. Bratři Fuksovi dokázali v závodu na C2 500 m dojet pro páté místo. Stejné umístění si domů veze i parakanoista Miroslav Šperk. Deblkajak žen Zárubová - Betlachová dojel devátý.

Stříbrná vlna v Krakově! Češi přidávají další cenné kovy

Čtyřdenní program Světového poháru v Krakově uzavřel závod v kajak krosu. Do České republiky míří dvě mistrovské medaile, zásluhou Víta Přindiše a Terezy Kneblové. Po nevydařené olympijské kvalifikaci v pražské Troji si čeští reprezentanti spravili reputaci. Vít Přindiš finišoval druhý za Švýcarem Martinem Dougoudem. Tereza Kneblová brala taktéž stříbro. Nestačila pouze na Australanku Jess  Foxovou, která si dojela pro třetí titul v tomto závodě.

Dvě medaile za jeden den! Taková byla sobota na ME v podání Martina Fuksy

Martin Fuksa vybojoval v sobotním programu ME dvě medaile. Nejprve si na kilometrové trati dojel pro druhou příčku, přičemž mu zlato uniklo o necelé tři desetiny. Na poloviční distanci dofinišoval třetí. Těsně pod bednou zůstal deblkajak Špicar - Havel. Pátá dojela Paloudová i čtyřkajak žen.

Triumf české závodnice. Martina Satková vybojovala bronzovou medaili

Martina Satková zajistila českému národnímu družstvu vodních slalomářů hned šestou medaili ze Světových pohárů. “Nahoře jsem udělala obrovskou chybu, která mě mohla stát medaili. Věděla jsem, že budu bojovat až do cíle, ať bude výsledek jakýkoliv,” popisovala v cíli  Satková, už jako bronzová medailistka ze Světového poháru. Ve světovém závodě dominovala na kajaku i na kanoi Jess Foxová, druhá dojela Ana Satilová. Mužskou kategorii ovládl Jules Bernardet, Matěj Benus a Ryan Westley.

Od ještě lepších výsledků dělily Čechy setiny sekundy

Druhý den v Szegedu přinesl českému týmu dalších šest finálových účastí. Odstartoval i první finálový blok Mistrovství Evropy. České reprezentanty dělily setiny sekundy od ještě lepších výsledků. Nejblíže k medaili měla na kilometrové trati Anežka Paloudová, které k bronzu scházelo pouhých dvanáct setin. Petr Fuksa dojel na dvoustovce pátý.

První závodní den na ME přinesl sedm přímých postupů do finále

První závodní den na Mistrovství Evropy v Szegedu nabídl rozjížďky. 7x si čeští reprezentanté zajistili přímý postup do finále A. Do finále míří bratři Fuksovi, kajakářka Anežka Paloudová, ženský deblkajak Zárubová - Betlachová, deblkanoe na 200 m Hrabal - Tettinger a parakanoista Miroslav Šperk.

Startuje Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice

Od čtvrtka 13.6. do neděle 16.6. bude maďarský Szeged hostit další velkou kanoistickou událost, Mistrovství Evropy dospělých. Českou rychlostní kanoistiku bude reprezentovat 26 závodníků - 12 kajakářů, 6 kajakářek, 4 kanoisti a 3 kanoistky. Českou výpravu opět posiluje i parakanoista Miroslav Šperk.

Zrádný Kayak Cross, euforii vystřídaly slzy. Češi olympijská místa nezískali

Drama na trati se proměnilo na drama v cíli. Tereza Kneblová se v nové olympijské disciplíně Kayak Cross probila z oprav až do finále. A co víc, cílovou fotobuňkou projela jako první. V tu chvíli se radovala nejen ona, ale i její parťačka Tereza Fišerová, pro kterou vybojovala olympijské místo do Paříže. Jenže jejich radost trvala jen pár minut. Rozhodčí po přezkoumání záběrů pořadí finalistek změnili a Kneblová nakonec skončila čtvrtá.

"Medaile nepatří jen mně. Patří všem, co přišli," říká bronzový medailista Jakub Krejčí

Tribuny burácely, když kajakář Jakub Krejčí finišoval ve finále Světového poháru v pražské Troji. V tu chvíli ještě svítilo jeho jméno na čele průběžného pořadí. Nakonec se z vítězství radoval Ital Giovanni de Gennaro, jednadvacetiletý Krejčí však na třetím místě vybojoval svou první medaili v seriálu. Do finále proklouzly i všechny tři české kajakářky Antonie Galušková, Gabriela Satková a Kateřina Beková. Mezi ženami triumfovala Francouzka Emma Vuittonová.

Z Augsburgu bez medaile. Elitní slalomáři míří do pražské Troji

Na závěr Světového poháru ve vodním slalomu se třem českým závodníkům podařilo dostat do čtvrt finále v Kayak Crossu. Kateřina Beková se z „time trialu“ kvalifikovala pátým nejrychlejším časem. Ve čtvrt finále se představil i Jakub Krejčí s Vítem Přindišem. První závod Světového poháru je minulostí a vodní slalomáři míří do pražské Troji.

„Skončit půl vteřiny od finále mě mrzí,“ přiznává Satková

Finále kanoistů v rámci prvního Světového poháru v Augsburgu dnes proběhlo bez českého zastoupení. Nejlépe se umístila na 12. pozici Martina Satková, kterou z finálové desítky odsunulo pouhých šedesát setin. V nabité konkurenci singlkanoistů bral nejvyšší příčku Vojtěch Heger, který skončil šestnáctý.

SP Augsburg: finále bez české účasti

Zrádné peřeje Eiskanalu v Augsburgu nepustily do finále úvodního Světového poháru žádný český kajak v obou kategoriích. Tři české ženy i tři čeští muži skončili v semifinálových rozjížďkách. Z dopolední kvalifikace kanoistů se do sobotních bojů o medaile nominovalo pět ze šesti reprezentantů.

Bronzová neděle v Poznani. Na bedně stála Malíková i Mílová

Martina Malíková pokračuje v medailové sérii. V závodě na pět kilometrů vybojovala bronz. Třetí místo na dlouhé distance získala i kajakářka Kateřina Mílová. Klára Studničková, Vladimír Cerman a Ondřej Hirsch bojovali ve finále B.

Kanoistka Malíková bere na SP další medaili

Kanoistka Martina Malíková si veze ze SP v Poznani další medaili. Ke stříbru a bronzu ze Szegedu přidala další stříbro z kilometru. Na šestém místě dojela deblkanoe Hrabal - Minařík. Antonín Hrabal dokopl sedmý na singlové dvoustovce. Čtyřkajak i kajakářka Mílová obsadili ve finále deváté místo.