AnoProCanoe

ANO PRO CANOE je aktivita směřující k podpoře a zachování počtu kánoí na divoké vodě a to především deblů.

Dodatek ke srovnání podmínek pro kategorii C2 v ČR a zahraničí

Protože si někteří slalomáři vyložili podporu pro rovné podmínky C2 s ostatními kategoriemi jako hodnocení úrovně našich slalomářů, uvádím ještě krátký dodatek a přehledovou tabulku pro ČR a zahraničí.

Proč a jak podpořit C2 ve slalomu. Průzkum situace deblů v rámci Ano Pro Canoe

Projekt Ano Pro Canoe měl původně za cíl podpořit upadající kategorii C2 mezi turistickou veřejností výkladem kvalitní techniky. Brzy se zapojili vynikající trenéři slalomu a slalomáři a projekt nabral jiný směr. Posledním zapojeným je nyní David Florence. Při posunu od turistiky do slalomu se ale ukázalo, že i ve slalomu mají debly oslabenou pozici. Narozdíl od turistů nesouvisí s technikou, ale u nás mimo jiné s nejmenší podporou v lokálních pravidlech ze slalomově úspěšných zemí. V tomto článku shrnuji úvahy a informace, ke kterým jsme v rámci našeho výzkumu zatím dospěli.

Bezpečnost jezů, význam pro slalom, dodatek Jona Lugbilla

Již několik let pracuje v ČR skupina, která se snaží o zabezpečení jezů, o změnu předpisů při stavbách tak, aby vodáci nebyli zcela ignorováni a aby se lidé netopili. Že se to slalomářů vůbec netýká? To je velký omyl.

Základní slalom v zahraničí - kategorie

Při připravě pokračování jedné z knih Billa Endicotta ve spolupráci se závodníky z různých zahraničních týmů, a také při diskusi o tom, do jaké míry národní pravidla mají kopírovat pravidla ICF, jsem si uvědomil, že ne všichni znají podmínky závodění ve slalomu na veřejných závodech v zemích kolem nás. Pro zájemce přináším malé srovnání se systémem u nás.

Výtlak vest podle nových pravidel ICF

Nová pravidla slalomu uvádějí, že výtlak vest je měřen závažím o hmotnosti 6.12 kg. Protože pravidla českého slalomu přejímají pravidla mezinárodní (což je jistě žádoucí), objevily se obavy, jestli vesty o výtlaku 60N není nutné zahodit a kupovat si vesty s mírně větším výtlakem 61,2 N. Odpověď: Není.
  • 1
  • 2

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00