• 1
  • 2
  • 3

1. Mistrovství ČR v Ocean paddling

IMG 1807V sobotu 6. srpna se uskutečnilo historicky první mistrovství ČR v ocean paddling v německém Warnemunde. Závod se uskutečnil v rámci 6tého ročníku německého závodu Ostsee Cup pořádaného rostockým vodáckým klubem Ostsee sharks   (www.oc-sharks.de) . Vlastní závod byl vyvrcholením surfski kempu, který v místě závodu probíhal od čtvrtka 4.8. do neděle 7.8.

Přestože se jednalo první ročník takové akce, tak na kemp dorazilo celkem 10 vodáků z řad jak top atletů tak hobby paddlerů. Sraz účastníků byl ve čtvrtek v kempu Markgrafenheide, který těsně lemuje pláž a kde je zajištěn pohodlný vstup do moře. Ještě ve čtvrtek proběhla první tréninková jízda na závodní trati o délce 20km za příjemných podmínek jednoduchého downwindu. V páteční den pak probíhala paddling clinic s instruktáží techniky pádlování  ve vlnách spolu s  tréninkem nástupu do lodi na volném moři a krátkým předzávodním tréninkem. Byl nádherný slunečný den, který si všichni užili na pláži v příjemné atmosféře.

Vlastní závod se konal v sobotu a předpověď ukazovala ty správné podmínky, které místní borci označili nakonec za dosud jeden z nejlepších dnů letošní sezóny. Celkem se závodu zúčastnilo bezmála 100 účastníků v kategoriích Surfski a Outrigger. Start byl s ohledem na krátkou bouři o několik desítek minut posunut, ale ve 13:00 už byli všichni na trati. S podmínkami se nejlépe vyrovnal Tomáš Slovák, který se stal mistrem ČR a v celkové pořadí obsadil těsně nádherné 6té místo. Na druhém místě se umístil Michael Odvárko, celkově  na 9té pozici a na třetím místě mladý závodník Filip Hric. Celkově závod vyhrál německý borec Gordan Harbrecht těsně následován výborným Michaelem Doblerem. V rámci mistrovství ČR byla vyhlášena i kategorie Masters, kde zvítězil Petr Náprstek, následován Zbyňkem Laubem a Petrem Smítkou.

Pozávodní party proběhla v uvolněné atmosféře v kempu, kde kromě českých účastníků byli naši němečtí kamarádi z Kajak Nord Manuela a Jacek Kalaczynski. Zvláštní uznání za vytrvalost patří Markovi Vojáčkovi a Robertovi Bartošovi, kteří projevili nezlomnou vůli a během několika dnů zaznamenali obrovský posun v jízdě na moři. Organizace kempu proběhla pod vedením Surfski.cz a velký díky za zajištění lodí patří Marcelovi Vajdovi z Vajda Group (http://www.vajdagroup.sk ).