• Úvod
  • Vodní slalom
  • Články
  • Český pohár vodních slalomářů už zná celkové vítěze, kanoistka Kateřina Havlíčková ukončila vrcholovou kariéru

Prskavec mezi kajakáři, Kudějová mezi kajakářkami, Rohan mezi kanoisty a Fišerová mezi kanoistkami. To jsou králové a královny letošní série Českého poháru Skupiny ČEZ, která čítala 7 závodů, 5 se počítalo. Dnešní závod byl posledním „ostrým“ závodem české kanoistky a mistryně světa 2011 Kateřiny Havlíčkové.

Český pohár Skupiny ČEZ ve vodním slalomu, který se konal v sobotu 5. 9. na umělé slalomové dráze na Trnávce, završil celou letošní sérii českých pohárů a rozhodnul o celkových vítězích.

thumb Prskavec 300 200Mezi kajakáři znovu kraloval Jiří Prskavec, který vyhrál 6 ze 7 českých pohárů. „Já jsem věděl, že ten český pohár jsem vyhrál už předtím, protože se některé závody škrtají a já měl velký náskok. Nicméně jsem jel o titul akademického mistra republiky, který jsem do téhle chvíle nezískal a tohle je vlastně první. Takže si toho vážím, že i na té akademický půdě jsem se stal mistrem republiky,“ šťastně vypráví Prskavec a připomíná, že dnešní závod byl zároveň akademickým mistrovstvím republiky.

Za Prskavcem druhý se v letošní sérii českého poháru umístil Vavřinec Hradilek, který se dnes neprobojoval do nabitého finále, ale který zároveň ve finále B předvedl neskutečný čas – o 3 vteřiny rychlejší než předvedli dnešní vítězové. Celkově třetí se umístil Vít Přindiš.

thumb Kudejova 300 200Kajakářky letos ovládla budoucí tokijská olympionička Kateřina Kudějová, i přesto, že dnes dojela třetí. „Trochu mě to mrzí, protože se mi nejelo moc dobře. Ve finále jsem podjela téměř každou protivodu, takže jsem nebyla úplně spokojená, ale každé vítězství se bere, a to celkové je důležitější než 1 závod,“ popisuje své hořkosladké celkové vítězství česká kajakářka.

Celkově druhá mezi kajakářkami skončila loňská vítězka Veronika Vojtová, třetí pak Amálie Hilgertová. Hilgertové se první polovina závodů moc nevyvedla a neprobojovala se do reprezentačního týmu, v druhé půlce ale kralovala a i dnešní vítězství ji v celkovém žebříčku posunulo nahoru.

thumb Rohan 300 200Nejvypjatější souboj o celkové vítězství byl dnes mezi kanoisty. Rozhodovalo se mezi Lukášem Rohanem a Vojtěchem Hegerem. „Český pohár jsem teď vyhrál počtvrté v řadě, takže si toho hodně cením,“ říká Rohan, který dnešní souboj vyhrál. „Věděl jsem, že Vojtu musím porazit. Ta jízda nebyla úplně dobrá, protože ve středu jsem udělal chybu ve válci, dal jsem tam špatný náklon a podjel jsem jednu protivodu. Věděl jsem, že spodek musím jet dobře, tak jsem to tam tlačil a něco jsem zase nahnal,“ popisuje Rohan svou dnešní jízdu.

Druhý se v celkovém hodnocení umístil Vojtěch Heger, který dnes předvedl nejrychlejší čas, ale 2vteřinová penalizace ho posunula „až“ na druhé místo. Celkově třetí se umístil Václav Chaloupka, letošní mistr republiky.

thumb Fiserova 300 200Mezi kanoistkami letos zvítězila Tereza Fišerová, i když stejně jako Kudějová dnes nevyhrála, dojela čtvrtá. „Byla jsem trošku smutná, když jsem dojela a zjistila, že jsem 4. Každopádně ta jízda nebyla úplně dobrá, ještě tam přišly 2 doteky, takže jsem si nic lepšího představovat nemohla. A to, že jsem vyhrála celkové vítězství českého poháru, mě nesmírně těší, protože to mluví o tom, že forma je na všechny závody, že to není jen o jednom,“ shrnuje česká kanoistka, která se stejně jako ostatní připravuje na mistrovství Evropy, které se uskuteční za 2 týdny v pražské Troji.

Celkově druhá se mezi kanoistkami umístila Gabriela Satková, třetí Martina Satková.

Kateřina Havlíčková ukončuje profesionální kariéru

thumb Havlickova 300 200Dnešní závod byl posledním „ostrým“ závodem české kanoistky a mistryně světa 2011 Kateřiny Havlíčkové. „Bylo to hodně emotivní, když jsem šla komentátorovi říct, že jedu naposled, ať to nějak uvede, tak jsem od té doby brečela až do startu, ale ta jízda byla krásná. Všichni mi tleskali, tak jsem si to užila, a jsem ráda, že jsem si to mohla takhle vychutnat,“ popisuje Havlíčková se slzami v očích. Také se ale přiznala, že vrcholový trénink ji chybět nebude, ale na vodu půjde znovu hned v pondělí.

Za to, že i v letošní netradiční sezóně mohli slalomáři závodit, děkujeme všem partnerům. Především generálnímu partnerovi – Skupině ČEZ, dále pak nadaci ČEZ. A dalším partnerům, společnostem Rio Mare, Autotrei, BGD, Teleport, Hiko Sport a mediálnímu partnerovi Česká televize.