Vysvětlení Závodní komise ČSK DV ke kategorii C2

Vzhledem k tomu, že se vytvořila iniciativa k zachování kategorie C2 chci Vám vysvětlit, na základě jakých skutečností se závodní komise rozhodla pro to, že v letošním roce nebudou v seriálu ČP startovat kategirie C2 a C2mix. Vysvětlení viz níže.

 Kategorie C2 rok 2020:

V seriálu ČP startovalo v kategorii C2 celkem 5 lodí, které bodovaly alespoň 2x. Dvojice Vašek Hradílek – Honza Vlček, Pavel Klimuškin  - Martin Kašpar a Jarda Volák s Martinem Kočím zíslali 1.VT a měli by mít právo startu v ČP 2021. Dále by měly tuto trojici doplnit lodě, které startovaly v NKZ. Ty byly však pouze 2, žebříček NKZ tedy v kategorii C2 není, do ČP by měli postoupit vítězové oblastních žebříčků , což je v Čechác Vojta Prüher s Vítem Šedivým a na Moravě Jakub Gabrlík s Honou Mrákou. Obě tyto lodě měly právo startu i v roce 2020, ale do seriálu nebyly přihlášeny, tedy v ČP 2021 by startovaly pravděpodobně pouze 3 lodě 1.VT, což je na nejvyšší soutěž, dle názoru závodní komise, málo. Ve všech kategoriích je dáno jakým způsobem se vyjíždí účast v seriálu ČP a nelze ji pro některé kategorie měnit.

Kategorie C2mix rok 2020:

V seriálu ČP v kartegorii C2mix žebříček neexistuje, v seriálu startovaly pouze 2 lodě i když se do seriálu přihlásilo lodí 5. Z NKZ by měly postupit dvojice Tereza Kneblová – Martin Kratochvíl, Matyáš Drábek – Olga Samková a Monika Hansgutová – Vojta Štýbnar. Tuto trojici lodí by měly doplnit vítězové oblastních žebříčků Petr Jindrák – Anna Kašparová a Adéla Kratochvílová -  Vojta Malý. Lze předpokládat, že nejvyšší soutěže by se zúčastnilo maximálně 5 lodí, reálný předpoklad jsou lodě 4. Tady platí to co pro kategorii C2 což je nedůstojná soutěž na nejvyšší úrovni a kriteria pro účast v ČP jsou daná..  

Závodní komise vycházela ze skutečnosti, že o start v C2 není zájem ani na úrovni NKZ, viz výše.

Ve veřejných závodech včetně ČP žáků je start v kategorii C2 a C2mix možný, stejně tak v MČR dorostu a žáků.

Hana Kneblová

Předsedkyně závodní komise


Partneři ČSK sekce divoká voda

AirMarineAlpinePRO

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00