Kanoista roku 2004 na divoké vodě

Tento víkend se ve Slovanském domě v Olomouci konal Kanoista roku 2004 aneb "Kanoisté všech zemí spojte se". Při tomto netradičním společenském večeru v maskách přírodních národů byly vyhlášeny výsledky Českého poháru ve slalomu a sjezdu, nejlepší juniorský kanoista, nejlepší sjezdaři a slalomáři, miss sympatie a trenér roku.  

Sezóna 2004 byla hlavně ve znamení Olympijských her v Aténách, ale kromě nich naši kanoisté hájili české barvy na Mistrovství světa ve sjezdu, Mistrovství Evropy ve slalomu a Juniorském mistrovství světa i Evropy ve slalomu. Opět se potvrdilo, že čeští kanoisté patří ke světové špičce.

Slalom
Vrcholem roku pro slalomáře byly Olympijské hry. Na medailové úspěchy singlkanoisty Lukáše Pollerta, deblkanoe Jiřího Rohana a Miroslava Šimka, kajakářky Štěpánky Hilgertové a dvojice Marek Jiras a Tomáš Máder teď navázali bronzovou medailí deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Singlkanoista Tomáš Indruch a Štěpánka Hilgertová skončili skvělém pátem místě.
Druhým vrcholem bylo ME v makedonském Skopje na řece Treska. Zlato v individuálním závodě získali Volf se Štěpánkem a Tomáš Indruch. Irena Pavelková získala bronz.  Závod hlídek ovládli české týmy - zlato získali singl i deblkanosté, kajakářky a bronz kajakáři.

Výsledky ankety Kanoista roku v této kategorii:
1. Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek (172 b.), 2. Tomáš Indruch (118 b.), 3. Irena Pavelková (35 b.),
4. Štěpánka Hilgertová (22 b.), 5. Marek Jiras - Tomáš Máder (4 b.), 6. Marcela Sadilová (3 b.)

Sjezd
Sjezdaři si z letošního Mistrovství světa přivezli tři medaile - Robert Knebel (stříbro v dlouhém sjezdu), Tomáš Slovák (bronz ze sprintu) a trio R. Knebel, D. Knebel, Mrůzek (zlato ze závodu družstev).  Kamil Mrůzek obsadil ve sprintu i dlouhém sjezdu čtvrté místo, na této nepopulární pozici skončil ve sprintu i singlkanoista Jan Hanuliak.
Výborně si vedli sjezdaři i v seriálu Světového poháru, který v kategorii kajakářů ovládl Kamil Mrůzek, v kategorii kajakářek Michaela Strnadová, na druhém místě skončili Lisický - Vlček a kajakář Tomáš Slovák. 

Výsledky ankety Kanoista roku v této kategorii:
1. Robert Knebel (155 b.), 2. Kamil Mrůzek (105 b.), 3. Tomáš Slovák (44 b.),
4. David Knebel (27 b.), 5. Michaela Strnadová (12 b.), 6. Jan Neset (6 b.) a David Lisický - Jan Vlček (6 b.), 8. Jan Hanuliak (3 b.), 9. Lenka Lagnerová (1 b.)

Junioři
Juniořští slalomáři v letošní sezóně získali titul mistra světa v kategorii 3xC1 a tři tituly Mistrů Evropy - Michal Buchtel (K1m), Petra Slováková (K1ž) a hlídka 3xK1ž.
Juniorské sjezdaře nejlépe reprezentoval Jan Neset, který zvítězil v každém juniorském závodě ve kterém v letošní sezóně nastoupil na start.

Výsledky ankety Kanoista roku v této kategorii:
1. Michal Buchtel (123 b.), 2. Petra Slováková (114 b.), 3. Jan Neset (71 b.),
4. Vavřinec Hradílek (31 b.), 5. Jan Macík - Jiří Machač (12 b.), 6. Luboš Hilgert ml. (5 b.), 7. Martin Kobliha a Šárka Blažková (oba 2 b.)

CELKOVÉ POŘADÍ V ANKETĚ KANOISTA ROKU 2004
1. místo   Jaroslav VOLF a Ondřej ŠTĚPÁNEK (C2 slalom)
2. místo   Tomáš INDRUCH (C1 slalom)
3. místo   Robert KNEBEL (K1 sjezd)
 

  • FOTKY z této akce najdete zde
     

Poznámka redakce:

Všem oceněným gratulujeme a děkujeme pořadatelům za skvělý večer.

Máte nějaké fotky a chcete je ukázat ostatním, tak nám napiště :o)

 

Tagy: kanoista roku, divočák


Partneři ČSK sekce divoká voda

AirMarineAlpinePRO

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00