Kanoe.cz

Český a Evropský pohár v raftingu a MČR hlídek tento víkend v Troji

2018 TROJA plakatO víkendu 23.-24.června 2018 bude slalomová dráha v Troji patřit raftařům. Čtyřčlenné posádky poměří své síly ve slalomu (sobota) a sprintu (neděle) závodů Českého a Evropského poháru R4 2018 a šestičlenné týmy budou bojovat o cenné body v nominaci na Mistrovství světa v raftingu R6 2019, které bude hostit Austrálie na řece Tully.

Trojské závody budou pro reprezentační posádky kategorie R4 poslední generálkou před odjezdem na Mistrovství Evropy R4, které se koná od 2.do 7.7.2018 ve slovenském Čunovu.

V sobotu odpoledne půjde nejen o individuální výsledky, ale především o klubovou prestiž, bojovat o medaile budou totiž raftové týmy v Mistrovství ČR klubových hlídek. Hlídku tvoří 3 rafty členů jednoho oddílu, přičemž 4 z 12 závodníků jedné hlídky musí být ženy.

Sobotní podvečer se mohou diváci těšit na velmi atraktivní závod dvoučlenných nafukovacích kanoí GUMOTEX BARAKA Cup 2018. Vítěz celého seriálů závodů R2 v kategorii U23 (junior/ka do 23 let) vyhraje právě člun BARAKA od hlavního partnera Svazu vodáků České republiky, společnosti Gumotex.

Stejně jako v loňském roce, i letos je nám velikou ctí přivítat ve startovním poli japonskou posádku TEIKEI. Japonci jsou úřadujícími Vicemistry světa v raftingu v kategorii R6. Na kanále v Troji tedy uvidíte aktuálně 2. a 3. nejlepší mužskou posádku na světě, Japonský tým TEIKEI a český TR ZUBR.

Přijďte se podívat na souboj národních jedniček České republiky a Japonska a užít si atmosféru rafťáckého závodění. Naše závody R4 a R2 jsou otevřené, můžete tedy sestavit svůj tým a porovnat své síly s těmi nejlepšími raftaři.

předběžná startovní listina

Připomínky pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

propozice

information

plakát

Za podporu závodu děkujeme našim partnerům:

Gumotex

Panenka Paddles

HG Sport

HIKO

Emco

Vodácké centrum České Budějovice

Penam

Pangea Tea

Lenka Bauerová, RK Troja

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting