• 1
  • 2
  • 3

Přípravy mistrovství Evropy ve vodním slalomu vrcholí, bohužel bude bez diváků

Vrchol letošní sezóny vodních slalomářů bude už tento víkend (18.–20. 9.) v Praze-Troji. Zatímco organizátoři mají plné ruce práce s přípravami a se speciálními opatřeními kvůli COVID-19, závodníci už odpočívají a připravují se na své víkendové výkony. Závody na trojské slalomové dráze jsou proslaveny bouřlivými ochozy a neskutečnou atmosférou, kterou vytvářejí především pražští diváci. Letošní šampionát se však musí uskutečnit bez nich. 

thumb Prindis divaci 300 200Evropští šampioni Vít Přindiš a Amálie Hilgertová, světová jednička Jiří Prskavec, stříbrný medailista z Londýna Vavřinec Hradilek nebo 3. žena světového poháru 2019 kanoistka Tereza Fišerová. Ti všichni si brousí zuby na evropské kovy a budou chtít předvést, že na domácí pražské slalomové dráze jsou jako ryby ve vodě. 

thumb Trat 300 200Evropský šampionát se měl původně uskutečnit už na jaře v Lee Valley v Londýně. Kvůli pandemii koronaviru byl však v původním termínu zrušen a Evropská kanoistická organizace (ECA) hledala možnost, jak by se šampionát mohl uskutečnit v pozdějším termínu. „Je nám velkou ctí, že se v Praze – Troji utkají závodníci opět o velké medaile. Na pátečním jednání ECA se rozhodlo o přidělení pořadatelství České republice, za což jsme velmi rádi. Světový pohár letos nemůžeme uspořádat, protože ho ICF přesunula na říjen, kdy u slalomové dráhy bude probíhat přeložka kanalizace a oprava dělící stěny slalomové dráhy. Zářijový termín je pro nás i pro fanoušky tohoto krásného sportu určitě příjemnější. Vychází nám vstříc partneři akce v čele s generálním partnerem ČEZ a hlavním partnerem Uniqa a akci budou také podporovat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a hlavní město Praha,“ popisoval ředitel organizačního výboru Jiří Rohan v červencové tiskové zprávě.

Závodníci velkého slalomového závodu, na který se sjelo přes 130 lodí z 20 zemí, vystartují už tento pátek (18.  9.) do svých kvalifikačních jízd. V sobotu dopoledne bude následovat semifinále a finále kanoistek a kajakářů, odpoledne týmový závod stejných kategorií. V neděli dopoledne pak semifinále a finále kajakářek a kanoistů, odpoledne šampionát zakončí týmový závod kajakářek a kanoistů. 

 

Letošní mistrovství Evropy bude bez diváků

Pražská Troja je u českých i zahraničních závodníků proslavena skvělými diváckými kulisami. Tribuny jsou totiž blízko u trati a čeští diváci jsou známí tím, že fandí nejen českým závodníkům, ale umějí ocenit i výborné výkony zahraničních es. V letošním roce kvůli koronavirové krizi je počet účastníků akce omezen počtem 1000 osob. Proto vstupenky volně k prodeji nejsou a na tribunách budou jen organizátoři, dobrovolníci a rodiny závodníků. 

thumb Vitek Prindis na trati 300 200„Myslím si, že i to málo lidí, kteří přijdou, tak udělají skvělou atmosféru. I ta menší kulisa bude přínosná a my se jim pokusíme ukázat co nejlepší výkony. A samozřejmě i těm, kteří nám budou fandit u televize – a doufám, že jich bude co nejvíc,“ říká evropský šampion Vít Přindiš, kteří si brousí zuby na obhajobu loňského titulu. 

O to více se ale organizátoři snaží zprostředkovat závod skrze televizní přenosy a sociální sítě Facebook Český vodní slalom a sjezd a Instagram @czechcanoe

Kde můžete sledovat evropský šampionát?

 

Podpořte naše závodníky přes sociální sítě, ukažte, jak fandíte, a vyhrajte večeři s Vávrou Hradilkem

thumb Fanousek 300 200Na Instagramu @czechcanoe pro vás navíc připravujeme jedinečný obsah ze zákulisí. A taky během celého šampionátu probíhá výzva #fandetesnami. Ukažte, že fandíte i doma – a podpořte tak naše slalomáře a slalomářky přes sociální sítě. Můžete posílat pozdravy, sdílet videa, fotky, jak fandíte, přes své sociální sítě a označovat je hashtagem #fandetesnami. Všechny vaše kousky nasdílíme na @czechcanoe – a hlavně je promítat na velkoplošných obrazovkách v Troji, aby to našim závodníkům pořádně jelo.

thumb Vavra Hradilek 300 200Vavřinec Hradilek, stříbrný olympionik z Londýna a mistr světa 2013, pak po závodech vybere nejlepší kousek a pozve autora s partnerem nebo partnerkou na večeři. 

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00