• 1
  • 2
  • 3

„Každý může maximalizovat svůj individuální potenciál,“ říká Jan Busta

Právě teď vychází nová publikace Jana Busty, trenéra vodního slalomu a bývalého kanoisty, dvojnásobného mistra republiky. Za úspěchem ve vlnách je určena všem trenérům, závodníkům i jejich rodičům. Ti všichni v ní najdou komplexní informace o racionálně pojatém sportovním tréninku ve vodním slalomu. A to od raného dětství závodníků až po období vrcholové výkonnosti v dospělosti.

Jan Busta: Za úspěchem ve vlnách

Právě vychází nová publikace trenéra a bývalého závodníka Jana Busty. Kniha Za úspěchem ve vlnách je určena všem trenérům, závodníkům i jejich rodičům, kteří v ní najdou komplexní informace o rozvoji techniky, stimulaci síly, vytrvalosti, o výživě, fyzioterapii nebo regeneraci. A to od raného dětství závodníků až po vrchol.

Veronika Vojtová vyhrála na SP v Pau závod Extreme Slalomu

Aktuální mistryně světa v Extreme Slalomu Veronika Vojtová vyhrála extrémní závod na světovém poháru ve francouzském Pau. Na start se postavila jako jediná česká kajakářka. Mezi kajakáři skončili oba čeští závodníci – Tomáš Zima i Vojtěch Heger – v semifinále.

Mladý kajakář Tomáš Zima získal stříbro na Světovém poháru ve Francii

20letý kajakář Tomáš Zima skončil druhý na světovém poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Zlato mezi kajakáři bral Švýcar Martin Dougoud. Vít Přindiš, který vyhrál semifinálovou jízdu, skončil po 2 trestných dotycích na děleném 5. místě – s Vavřincem Hradilkem. Nejrychlejší kajakářkou byla ještě juniorská závodnice Kateřina Beková, dojela 6.

Druhý a zároveň poslední světový pohár vodních slalomářů odstartoval v Pau (FR)

V pátek 6. 11. se rozjely kvalifikace všech kategorií vodního slalomu ve francouzském Pau. Odstartoval tak druhý a zároveň poslední světový pohár 2020 ve vodním slalomu. V kvalifikacích většinou závodníci absolvují 1, případně i druhou opravnou jízdu a nejlepší postupují do semifinálových bojů. Startujících závodníků je však ve Francii méně než obvykle, proto všichni postoupili do semifinále, které se zároveň pojede na stejné trati. Jelikož ve Francii je stejně jako u nás v ČR lockdown, závod probíhá za přísných opatření.