• 1
  • 2
  • 3

Kudějová se stala mistryní Evropy, Hilgertová bere bronz

Poslední den mistrovství Evropy ve vodním slalomu to znovu cinkalo. 3. titul evropský pro Českou republiku přidala Kateřina Kudějová na kajaku. Loňská šampionka Hilgertová navíc vypádlovala bronz.

thumb Kudejova ME 300 200„Je to skvělé, už mám toho mistra světa a teď jsem přidala Evropu – samozřejmě bych byla vděčná za jakoukoliv medaili, ale že je to přímo mistr Evropy, to je úplně nejlepší,“ popisuje šťastná Kudějová, která se mistryní Evropy stala poprvé v kariéře.

„Myslela jsem, že je na bednách Verča i Amálka, a doufala, že tam budeme všechny tři a jen se posuneme. Ale i tak jsou dvě medaile skvělé,“ popisuje čerstvá šampionka. „Trať byla těžká, ale přece jen jsme tu některé pasáže už jeli. Nakonec jsem neměla moc problémy, spíš v té semifinálové jízdě, kde jsem se trochu bála, ale teď jsem problémy neměla a doufám, že to ani nepřijde na hlídkách,“ uzavírá. 

thumb Hilgertova ME 300 200Češkám to ale zacinkalo dvakrát. Loňská šampionka Amálie Hilgertová se dnes umístila třetí. „Jsem naprosto spokojená a fakt jsem překvapila samu sebe, jak jsem se s tím dokázala poprat, protože jednak se mi nepovedla nominace, tak jsem si úplně nevěřila, a taky na mě byl mediální tlak, protože byla ta očekávání, že obhajuju, ale pro mě je ta medaile taková samotná obhajoba, ať je to, jaká to je a myslím, že jsem to obhájila sama před sebou nejlíp, jak jsem mohla,“ popisuje Hilgertová se slzami v očích.

Bronz dnes získal i přesto, že se nevyvarovala jedné 2vteřinové penalizace na bráně č. 20. „Když jsem šťouchla, řekla jsem si, že musím jet dál a musím to za každou cenu dojet, ale v té chvíli mi bylo jasné, že mě to bude sakra mrzet – je to nakonec o jednu příčku, ale opravdu jsem na sebe hrdá,“ popisuje Hilgertová. 

thumb Vojtova 300 200Na medailové pozice dnes nestačila Veronika Vojtová, která se do finále probojovala z 10. místa. „Mám podstatně lepší pocit než v semifinále, protože jsem po té jízdě ani nedoufala, že by to na finále klaplo. Dozvěděla jsem se to až v šatně, když už jsem si uklidila loď. Z toho je nakonec páté místo, je to super. Po dlouhé době jsem jela čistou jízdu a časově jely holky podstatně rychleji, takže si myslím, že to páté místo bylo zasloužené,“ říká v cíli Vojtová, která celý šampionát bojuje s bolestí v rameni.

thumb Galuskova ME 300 200Kvůli 50vteřinové penalizaci dnes skončila až na 9. místě mladá závodnice Antonie Galušková. „Bylo to neskutečné, celou dobu se mi jelo dost dobře, ke konci jsem udělala chybu, která mě stála mnohem lepší umístění, byla to – z mého pohledu – sporná padesátka, brána se mi sklouzla po helmě a ne po krku, ale fanoušci mě hnali dál a jsou nejlepší,“ popisovala debutantka seniorského týmu v cíli a dodává: „Před finále jsem vůbec neměla nervy, šla jsem na to s klidnou hlavou a moc jsem si to užila.“

thumb vyhlaseni 300 200Mezi 2 české závodnice se dnes „vmáčkla“ Francouzka Camille Prigent, kterou o titul dnes připravila 2vteřinová penalizace. Na vítězku Kudějovou ztratila 1,90 vteřin. „Jsem opravdu šťastná, protože závod nezačal moc dobře, šťouchla jsem hned 1. bránu. Ale jsem ráda, že jsem zůstala soustředěná a předvedla dobrou jízdu a skončila tak druhá. Brala jsem šampionát spíš jako přípravu na olympijskou nominaci, ale i tak jsem chtěla předvést dobrý výkon. Věděla jsem, že se mi v Praze pádluje dobře, trať mám velmi ráda a opravdu jsem se chtěla dostat do finále – a povedlo se mi to skvěle,“ popisuje čerstvá vice mistryně Evropy.

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00