• 1

Dva měsíce do startu Světového poháru ve vodním slalomu

Už jen dva měsíce zbývají do plánovaného startu letošní série Světového poháru ICF ve vodním slalomu. Ten bude zahájen 11. června 2021 v Praze-Troji. Po zářijovém evropském šampionátu se na umělou slalomovou trať v Troji vrací velká mezinárodní akce, a to opět za přísných proti epidemiologických opatření, zato v předolympijské náladě.

Vrátili jsme se ze zimní přípravy, kdy část týmu byla na ostrově Reunion a část v Pau. Sezóna odstartovala před dvěma týdny mezinárodními závody ve slovinském Solkanu a již tento víkend (10.–11. dubna) navážeme mezinárodním závodem v dějišti letošního mistrovství Evropy, které bude v květnu hostit italská Ivrea,“ řekl nový šéftrenér reprezentace Jiří Prskavec st.

Nyní reprezentanti směřují přípravu právě na ME v Ivrei v termínu 6.–9. května. Olympionici pak mají naplánovaný tréninkový kemp v Tokiu, a to od 17. května do 3. června. „Bohužel je to v termínech čtyř závodů Českého poháru (Trnávka a Troja). Původně byly naplánované tři kempy, ale kvůli epidemii COVID-19 je pouze jeden třítýdenní,“ dodává trenér a ředitel organizačního výboru SP v Praze-Troji Jiří Rohan.

Světový pohár odstartuje v pražské Troji 11.–13. června a o týden později na něj naváže další podnik Světového poháru v Lipsku. „Původně měl být týden před Trojou, ale z důvodu změny kempu v Tokiu byl přeložen,“ vysvětlil Rohan, který věří v účast kompletní světové špičky v Troji. V kalendáři jsou letos čtyři zastávky prestižní série s vyvrcholením ve francouzském Pau.

Sportovci jsou i přes chladné počasí všichni zdraví a těší se na závody," dodal Prskavec.

Světový pohár ve vodním slalomu 2021:

11.–13. 6.         Praha-Troja

18.–20. 6.         Markkleeberg

3.–5. 9.              La Seu

10.–12. 9          Pau

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00