• 1

Druhý a zároveň poslední světový pohár vodních slalomářů odstartoval v Pau (FR)

V pátek 6. 11. se rozjely kvalifikace všech kategorií vodního slalomu ve francouzském Pau. Odstartoval tak druhý a zároveň poslední světový pohár 2020 ve vodním slalomu. V kvalifikacích většinou závodníci absolvují 1, případně i druhou opravnou jízdu a nejlepší postupují do semifinálových bojů. Startujících závodníků je však ve Francii méně než obvykle, proto všichni postoupili do semifinále, které se zároveň pojede na stejné trati. Jelikož ve Francii je stejně jako u nás v ČR lockdown, závod probíhá za přísných opatření. 

 Hradilek foto Pau„Jsem spokojený hlavně s výsledkem,“ hlásí kajakář Vavřinec Hradilek, který dnes dojel třetí. „Ta jízda nebyla úplně perfektní, ale zase na druhou stranu tam byly věci, které mě hodně potěšily. Nebyla to žádná utrápená jízda, docela jsem si s tím pohrával, ale je to kvalifikace a tam je důležité to sjet a udělat si dobrý pocit na semifinále a finále. Plán je postoupit ze semifinále do finále a ve finále předvést tu nejlepší jízdu, kterou můžu, kterou umím,“ dodává Hradilek.

Bekova Foto PauNa třetím místě dnes dojela i mladá kajakářka Kateřina Beková. „Dnešní výsledek pro mě znamená to, že bych mohla zajet znovu dobrou jízdu, a tím si zítra vyjet finále, za to budu moc ráda a bude to můj největší cíl sezóny. Na medaili určitě nemyslím, protože zajet tři dobré jízdy je dost těžké a budu ráda, když si vyjedu finále,“ popisuje Beková, bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy juniorů v Krakově. 

Světový pohár probíhá za přísných hygienických opatření. Organizátoři sice neměří závodníkům teplotu, ale opravdu bedlivě hlídají nošení roušek. Závodníci musejí mít roušku na sobě až do chvíle, kdy sednou do lodě, a znovu si ji nasadit předtím, než z lodě vystoupí. „Je to trochu otravné, ale chápu, že je potřeba to dodržovat,“ souhlasí s organizátory kanoistka Tereza Kneblová. Všichni naši závodníci si ale uvědomují aktuální situaci a pravidla poctivě dodržují. Navíc jsou vděční, že vůbec můžou závodit. 

Kneblova foto PauPro kanoistku Terezu Kneblovou je světový pohár prvním mezinárodním závodem této úrovně, dnes dojela na 5. místě. „Jízdu jsem si celkem užila, až na jeden střet se závodnicí, kterou jsem dojela, ale jinak si myslím, že se ta jízda nějak dala a uvidíme. Vždycky se dá něco zrychlit. Teď se to budu snažit vylepšit do semifinále a uvidíme, co z toho bude,“ popisuje Kneblová, čerstvá juniorská mistryně Evropy. 

Chaloupka foto PauMezi kanoisty byl dnes nejlepší Václav Chaloupka, který díky své čisté jízdě skončil 3. „I přestože postupovali všichni, jsem rád, že mám kvalifikaci za sebou. Je super zase po měsíci závodit. Že to nakonec vyjde na třetí místo jsem ani nečekal. První půlka se mi jela dobře a dole už mi trochu docházelo, ale nějak jsem to ukočíroval, udržel jsem to čisté a je to super,“ vypráví bronzový medailista z mistrovství Evropy v Praze Chaloupka. 

V sobotu 7. 11. jsou na programu semifinálové a finálové jízdy kajakářů a kajakářek, kde uvidíme všechny české závodníky a závodnice. V podvečer se pak rozjede závod Extreme Slalomu. 

Odkazy: 

 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00