• 1

Čeští slalomáři se po pauze představí na 3. světovém poháru v Seu d`Urgell

Z domácích závodů pod lipenskou přehradou se částečně obměněný národní tým vodních slalomářů přesunul do španělského Seu d`Urgell. Na trati, která naposled hostila mistrovství světa 2019, dnes kvalifikačními jízdami odstartoval 3. světový pohár. Do víkendových semifinálových bojů postoupily všechny české lodě.   

Dopolední kvalifikační jízdy otevřela kategorie kajakářek. Kateřina Minařík Kudějová i Karolína Galušková postoupily z první jízdy, do oprav musela Lucie Nesnídalová. I té se však nakonec podařilo probojovat do sobotního semifinále. 

„Jízda byla docela dobrá, ale tyčky byly trošku níž, takže jsem si to musela hlídat a nepovedla se mi tam jedna protivoda. Jinak si myslím, že vesměs dobrý,“ hodnotí svůj dnešní výkon Kateřina Minařík Kudějová, která se kvalifikovala z 5. místa. 

Těsně z první jízdy se povedlo postoupit i Karolíně Galuškové„Snažila jsem se jet na klid a zároveň v některých bránách trochu zariskovat. V základu to byla dobrá jízda, tak uvidíme, jestli to na postup bude stačit,“ hlásila hned po dojetí dnes 19. Galušková. 

Jen mladá závodnice Lucie Nesnídalová musela nastoupit do druhé kvalifikační jízdy. „Jízda byla rozhodně lepší než ta moje první. Zlepšila jsem se docela o dost, takže z toho mám radost. I přesto tam ale byly nějaké chybky a docela mě mrzí, že jsem nebyla schopná se jich vyvarovat,“ komentovala Nesnídalová, kterou nakonec také uvidíme v zítřejších semifinálových bojích.   

Prindis kvaliBez problémů se do sobotního semifinále kvalifikovali kajakáři. Ze třetí pozice postoupil evropský šampion Vít Přindiš„Před tou první jízdou jsem byl trošku nervózní, to se přiznám. Jelikož těch závodů za poslední 2 měsíce moc nebylo. Dneska mi to ale kromě jedné pasáže uprostřed klouzalo. Vycházelo mi to podle plánu, takže spokojenost,“ hodnotí evropský šampion Přindiš.

Hned z první jízdy se kvalifikoval také čerstvý mistr České republiky Jakub KrejčíNa vodě jsem se cítil hezky, odsýpalo to. Poslední těžší kombinaci jsem trošku pokazil a ztratil jsem tam nějaký čas. Ale vyšlo to na postup, takže jsem spokojený,“ říká šampion světa i Evropy do 23 let. 

Mladý závodník se poprvé na světové scéně představil už loni na světovém poháru v Tacenu, kde skončil na výborném 6. místě. „Je tady mnohem víc závodníků, hlavně těch z top 10, a nervozita je asi trochu větší. Celkově mě ale to mistrovství republiky (pozn. red.: z minulého víkendu) nakoplo a je to motivace do toho předvést co nejlepší výkon a dál trénovat,“ uzavírá Krejčí. Ze 13. pozice postoupil také Ondřej Tunka

Na odpoledním programu pak byly kvalifikační jízdy kanoistek a kanoistů. 

Fiserova kvaliZ 5. místa postoupila olympionička Tereza Fišerová„Ta jízda nebyla úplně moc povedená, ale jsem ráda, že to odsýpalo. Ztratila jsem něco okolo 6 vteřin. Ale je to dobrá výchozí pozice do semifinále,“ popisuje Fišerová. „Mám už 2 dobré umístění ze světového poháru v Praze a v Markkleebergu, tak chci trošičku zaútočit na celkové hodnocení,“připomíná česká kanoistka, která naposled v celkovém hodnocení světového poháru v r. 2019 brala 3. pozici. 

Z první jízdy se kvalifikovala také Martina Satková. „Ta jízda nebyla ideální. Byla to moje první závodní jízda tady v Seu, tak jsem byla trochu překvapená a doufám, že to zvládnu v neděli vylepšit. Jsem ale ráda, že jsem postoupila z první jízdy a můžu odpočívat na další dny,“ říká Satková. 

Do oprav musela jen Eva Říhová„Ani jedna jízda se mi úplně nepovedla tak, jak jsem chtěla. Ale věřím, že v neděli to bude lepší,“ popisuje Říhová, kterou nakonec také uvidíme v nedělním semifinále.

Chaloupka kvaliZ českých kanoistů si dnes s tratí nejlépe poradil Václav Chaloupka„Přiznám se, že výsledek byl lepší než jízda samotná, protože mi to trochu drhlo, ale v Seu to tak občas asi bývá. Takže jsem moc rád, že to stačilo na postup,“hodnotí svůj výkon Chaloupka, který se kvalifikoval z 10. místa. 

Se svou jízdou nebyl spokojený ani další český kanoista Vojtěch Heger„Nejelo se mi úplně ideálně, protože mi dost vytuhly ruce už někdy v 8. bráně, takže jsem se pak dost trápil. Od první brány mi to moc nevycházelo a s tou vodou, když se perete, tak čas není nejlepší,“ popisuje Heger, který se však také kvalifikoval z první jízdy.

Jediným kanoistou, který musel nastoupit do dnešních oprav, byl Tomáš Rak„V první jízdě mi to vůbec neklouzalo a to bohužel už od startu. Druhá jízda byla podle času povedenější, ale pocitově jsem se s tím dneska pral opravdu v obou jízdách a jsem rád, že je to za mnou. Naštěstí to semifinále jedeme od nuly a doufám, že ta trať mi bude sedět mnohem víc,“ hodnotí Rak, na kterého se také můžeme těšit v nedělním semifinále. 

Zítra (4. 9.) je na programu semifinále a následně finále kajakářek a kajakářů. 

Odkazy: 

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00