• 1
  • 2
  • 3

Mistrovství ČR na 5 km 18. - 19. 9. 2021   Pastviny – Petrův palouk

 MČR na 5 km v areálu Petrův palouk na Pastvinské přehradě je náhradním závodem za MČR na 5 km, které bylo z důvodů covidové pandemie zrušeno v dubnu letošního roku. Je určeno pro všechny mládežnické kategorie (do benjamínků C až po juniory) a všechny veteránské kategorie. Na poslední chvíli byly do programu na základě zájmu ze strany oddílů i všechny kategorie dospělých.

Bojovat se bude nejen o tituly Mistrů republiky, ale i o body do Českého poháru mládeže, Mistrovství ČR oddílů, body do žebříčků SCM a SpS. V neposlední řadě i o body do Českého poháru veteránů.

Pořadatelem je SK Žamberk, z.s. ve spolupráci s Českým svazem kanoistů.

I když pořádání závodů na Pastvinské přehradě má dlouhou tradici, bude MČR a Český pohár v tomto rozsahu pro lokalitu i pořadatele premiérou.

Všichni se proto těšme na „nové“ prostředí a svou ukázněností a respektováním pravidel a pokynů pořadatele přispějme ke zdárnému průběhu závodu a příjemnému prožití podzimního víkendu.

Propozice závodu: http://srk.kanoe.cz/akce_rychlost.php?id_zavodu=4082

 

Předběžný časový rozpis ZDE

 

Přihlášky přes www.kanoe.cz do úterý 14. září 2021 do 24:00.

 

Benjamínci – jedná se o dlouhé tratě, proto v kategoriích MK1 benjamínků a benjamínek C a MC1 benjamínků, stejně tak v kategoriích K2, C2 benjamínků B+C a K2 benjamínek B+C mohou startovat i mladší závodníci – ročník narození 2012 a 2013.

Závodníci 2014 a mladší startovat NEMOHOU – NEPŘIHLAŠUJTE JE!

Žáci – jako po celý letošní rok, startují žákovské kategorie na singlech po ročnících, jako dva samostatné závody. Přihlašujte do kategorie žáci (systém rozdělí) .

Kanoistky – startují jako jedna kategorie (žačky – dorostenky – juniorky). Přihlašujte do „kanoistky“

Veteráni - všechny veteránské kategorie přihlašujte do kategorií kam podle věku závodníci patří. Případné spojení kategorií bude až podle počtů přihlášených při rozlosování.

 

Technická porada vedoucích oddílů v sobotu 18. 9. 2021 v 8:30 v areálu kempu Petrův palouk – velký stan.

První start v 10:00.

Závodí se podle platných Pravidel rychlostní kanoistiky!

 

Další informace pořadatele:

 

Areál kempu PETRŮV PALOUK  Pastviny – místo závodu

Vjezd do areálu bude od pátku 17.9. regulován pořadatelskou službou. Parkování v areálu pouze jedno „týmové“ auto + vleky na lodě. Týmové stany + uložení lodí podle pokynů pořadatele – ve vyhrazených koridorech

V tomto areálu je zakázáno jakékoliv stanování, parkování dalších aut a obytných karavanů.

Areál kempu KOLDA –  před vjezdem do kempu Petrův Palouk.

Parkování ostatních aut je připraveno v areálu p. Koldy na louce

Parkování autobusů je připraveno v areálu p. Koldy ve spodní částí (1–2), ostatní autobusy na parkovišti u silnice směr Pastviny cca 200 m od cesty ke kempu Petrův Palouk – odvoz vleků s loděmi zajistí pořadatel

Parkování karavanů a obytných aut je připraveno v areálu p. Koldy na hřišti v horní části areálu

Pořadatelská služba bude vše řídit. Zároveň budou z obou směrů informační cedule. 

POZOR HRÁZ PASTVINY UZAVŘENA !!!

Kluby, které si zajistí ubytování na protější straně přehrady upozorňujeme, že je hráz v rekonstrukci a na protější břeh lze dojet pouze přes most na silnici Žamberk – Králiky

Možnost ubytování

Kolda st. hned u závodiště kde bude parkování ubytování rozhodčích apod. je celé zarezervované pořadatelem. 

Kolda ml. areál bývalého pion. tábora tel. 604692995 cena cca 300/lůžko, Lesanka Pastviny, ATC Šlechtův palouk a v zásobě máme ještě jednu tělocvičnu v Mladkově.  Pastviny jsou plné rekreačních zařízení tak určitě je kde hledat.

V případě nejasností kontaktujte 775066065 Stejskal V.

Občerstvení

Bude zajištěno pořadatelem, v areálu Petrův Palouk v dostatečné míře od klasického občerstvení po jedno hlavní jídlo s polévkou dle nabídky. V omezeném množství i snídaně.

Závodní trať  viz. plánek ZDE

  1. Rozjížděcí část před hrází a ve Studenecké zátoce. Od závodní dráhy bude oddělena malými žlutými bójkami. V době mimo závody lze využít celou přehradu v délce 4,5km.
  2. Přísný zákaz vjezdu všech lodí do ohraničeného prostoru před hrází!!!
  3. Závodní část

Start a cíl mezi červenými bójemi. Každá obrátka bude vyznačena 5 žlutými velkými bójemi. Střed závodní dráhy vyznačen velkými bójemi.

Po staru závodníci pojedou do mírné zatáčky vpravo, kolem Šlechtového Palouku.  Velké bóje vyznačující střed závodní dráhy musí mít po levé ruce. Po obrátce (vyznačena 5 žlutými velkými bójemi) se závodníci budou vracet zpět prostředkem přehrady do prostoru cíle. Bóje u Šlechtova palouku opět po levé ruce. Dolní obrátka (vyznačena 5 žlutými velkými bójemi) bude v prostoru startu a cíle.

5km dvě kola, benjamínci jedno kolo.

  1. Nástupní plato – velké plastové
  2. Plato rozhodčích na váhu a stupně vítězů.

 

Další informace – dotazy směřujte na:

Václav Stejskal 775066065; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdeněk Krpata 739539483; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00