• 1
  • 2
  • 3

Kanoista Fuksa postoupil na kilometru na mistrovství světa přímo do finále

Kanoista Martin Fuksa postoupil na mistrovství světa v Kodani díky vítězství v rozjížďce přímo do finále olympijské kilometrové trati. Finále si zajistily také kajakářky Anežka Paloudová na kilometru a na dvoustovce na deblkajaku Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou. Čtyřkajak mužů na olympijské pětistovce byl v rozjížďce druhý za maďarskou posádkou a pojede v pátek semifinále.

Martin Fuksa si před cílem zkontroloval, že na něj nedotírá nikdo ze soupeřů, a mohl si odškrtnout splněný cíl. Němce Conrada Scheibnera porazil o 1,62 sekundy. „Chtěl jsem postoupit rovnou do finále, protože ušetřit jízdu je důležité. Musel jsem se samozřejmě prát s tím, že Němec klasicky vypálil. S tím jsem počítal a honilo se mi v hlavě, jestli ještě může, nebo už ne. Ale pak jsem maličko přidával, začal jsem ho lehce dojíždět a když jsem viděl, že jsme tam jen my dva, tak jsem si řekl, že to prostě zkusím. A jakmile jsem šel přes něj, bylo to jasné a byl jsem fakt rád, že jsem na kiláku rovnou ve finále,“ líčil majitel čtyř stříbrných medailí z mistrovství světa na kilometrové trati, jehož čeká v pátek pětistovka.

Kajakářka Anežka Paloudová získala před dvěma týdny stříbro na neolympijském kilometru na mistrovství světa do 23 let. Teď ji čeká finále i na seniorském mistrovství světa. Třetí místo v rozjížďce ji posunulo přímo do boje o medaile, a tak se za cílem pořádně radovala. „Přijde mi neuvěřitelné, že jsem si svým prvním singlovým startem na dospěláckém mistrovství světa rovnou vyjela finále. O přímém postupu se mi ani nesnilo a nevěřím, že jsem to dokázala,“ jásala Paloudová.

V sobotním finálovém programu se představí také Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou, které v semifinále na deblkajaku na dvoustovce skončily druhé, a pojedou tak v boji o medaile v neolympijské disciplíně v sobotu v 11:03.

Naopak uzavřít by sobotní blok chtěla posádka čtyřkajaku Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Vorel a Radek Šlouf. V rozjížďce skončila druhá za Maďary, kteří vybojovali přímý postup. „Maďarská posádka nám asi ujela uprostřed trati. Ve finiši jsme měli vyšší rychlost než oni, ale o kousek jsme je nestihli dojet. Ale v pátek bychom stejně šli na vodu na trénink, tak si dáme další jízdu a udržíme se víc v závodním módu,“ řekl dvojnásobný olympijský medailista Daniel Havel. „S jízdou jsme celkově spokojení, povedl se nám start a průběh trati byl na nás standardní. Pokud postoupíme do finále, věřím, že v něm dokážeme dát ještě kousek navíc. Maďarská posádka má hodně silné složení a bude jedním z adeptů na medaili nebo na vítězství, takže nás těší, jak jsme jí sekundovali.“

Startovní listiny a výsledky najdete ZDE. Livestreamy a další informace ZDE.

Tagy: press, Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00